Zbiórka na środki ochorny dla pacjentów dializowanych

Link do zbiórki https://zrzutka.pl/53c55s

Pacjenci dializowani należą do grupy podwyższonego ryzyka zarażenia. Koronawirus COVID-19 stanowi dla nich bardzo duże zagrożenie. Są to osoby przewlekle chore, które aby żyć muszą być poddawane dializie 3 razy w tygodniu. Środki ochrony dla osób dializowanych są niezbędne. Niestety to pacjenci najczęściej muszą zapewnić sobie maseczki.

Bardzo dziękujemy za utworzenie zbiórki na środki ochrony dla osób, które muszą regularnie przebywać w szpitalach. Nasze stowarzyszenie zajmie się dystrybucją maseczek ochronnych wśród pacjentów dializowanych.

Bardzo prosimy o wsparcie!

Co roku przybywa ponad 4 tys. osób, które rozpoczynają dializy. 4,5 mln Polaków jest zagrożonych Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN). 95% pacjentów z PChN umiera z powodu braku lub zbyt późnego zdiagnozowania choroby lub związanych z nią powikłań. Wiedza i proste badanie eGFR (klirens kreatyniny) kosztuje tylko 6 zł a może uratować życie!

„Zbiórka na zapewnienie środków ochronny dla osób muszących przebywać w szpitalu

Opis zrzutki

Witam,
Postanowiłem zorganizować tą zbiórkę gdy tylko usłyszałem historie małej dziewczynki, która jeździ w tym ciężkim okresie do szpitala na dializy. Jeździ na rzecz która ratuje jej życie a okazuje się że środki typu maseczki ochronne musi mieć swoje. Rodzice tej dziewczynki muszą jej zapewnić 3 maseczki na jeden wyjazd. Pomyślałem ile jest takich osób w tym momencie w naszym kraju. Chciałbym żebyśmy razem pomogli im zapewnić bezpieczny dojazd, pobyt i powrót do domu ze szpitala. Dziękuję każdej osobie za wsparcie.

PS. Pierwsze maseczki już do nas dotarły i jeszcze dziś trafia do osób które tego potrzebuje. Dziękuję wszystkim :)”

https://zrzutka.pl/53c55s

Napisz komentarz