WYPOCZYNEK W ŚWINOUJŚCIU

Centrum Dializ Fresenius w Świnoujściu to nowa placówka należąca do międzynarodowej firmy Fresenius Medical Care. Ośrodek powstał w 2014 roku, przy Uzdrowisku Świnoujście, na ul. Powstańców Śląskich 4. Świnoujście to wyjątkowe miasto, jeden z najstarszych i najładniejszych kurortów polskiego wybrzeża. Jest też jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w tej części Europy. Każdego roku miasto odwiedza tysiące turystów z Polski i z zagranicy. A to dlatego, że uzdrowiskowa miejscowość oferuje wiele atrakcji, pozwala na wypoczynek i korzystanie z ośrodków sanatoryjnych.

DSC_1014
Do tej pory w mieście nie było jednak stacji dializ i osoby dializowane, które mieszkały lub wypoczywały w Świnoujściu korzystały z zabiegów w miejscowościach oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od domu czy swojego miejsca pobytu. Teraz jednak, dzięki otwarciu pierwszej stacji dializ w mieście, stałe dializy oraz zabiegi gościnne można zorganizować na miejscu, bez niepotrzebnych dojazdów.

Centrum Dializ Fresenius w Świnoujściu zlokalizowane jest na terenie Uzdrowiska Świnoujście i zajmuje 2 piętro budynku „Rusałka”. W 2013 został tu przeprowadzony gruntowny remont pomieszczeń, tak, aby spełniały one najwyższe jakościowe standardy i były przystosowane do prowadzenia zabiegów dializacyjnych. Wszystko więc w stacji dializ w Świnoujściu jest nowe: od podłóg po sufity. Ośrodek przystosowany jest dla korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne. Wejście do budynku pozwala na swobodny wjazd wózków inwalidzkich, a na 2 piętro dowozi pacjentów winda.

Ośrodek posiada dwie sale dializacyjne, w których znajduje się w sumie 12 stanowisk dializacyjnych. Może się tu więc łącznie leczyć nawet 70 pacjentów. „Nasza stacja dializ jest gotowa przyjmować pacjentów na dializy wakacyjne, zarówno latem, jak i w ciągu całego roku. Świnoujście to nie tylko plaże i morze, ale też piękne lasy z trasami spacerowymi, park zdrojowy czy zabytki starego miasta, które można odwiedzać przez cały rok. Ponadto dzięki bliskiej współpracy z Uzdrowiskiem umożliwiamy pacjentom przyjazd na turnusy rehabilitacyjne refundowane przez NFZ, dedykowane chorym dializowanym. Uruchomienie specjalnej ścieżki organizacyjnej pozwoliło na skrócenie oczekiwania na pobyt rehabilitacyjny do zaledwie kilku miesięcy” – mówi dyrektor stacji dializ w Świnoujściu, dr hab. n. med. Marek Myślak, nefrolog i transplantolog.

W stacji opiekę nad pacjentami sprawuje personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy w stacji dializ i na oddziale nefrologicznym. Pracuje tutaj 4 lekarzy i 6 pielęgniarek. Personel stacji dializ w Świnoujściu zapewnia bezpieczne i wysokiej jakości zabiegi, w komfortowych warunkach. Ośrodek jest wyposażony w nowoczesne aparaty do dializ Fresenius Medical Care 4008, za pomocą których wykonuje się hemodializę wysokoprzepływową, tzw. high flux. Ta terapia oczyszcza krew skuteczniej niż standardowa hemodializa i zmniejsza ryzyko powikłań naczyniowo-sercowych. Korzysta się tu tylko z jednorazowych filtrów dializacyjnych. Dla pacjentów zapewniony jest też transport na zabieg i powrotny, do miejsca zamieszkania oraz posiłek po dializie. Aby umilić pacjentom czas na dializie, w salach zainstalowane są podwieszane telewizory. Każdy pacjent otrzymuje do nich zestaw słuchawkowy.

Pacjenci, którzy korzystają z dializ gościnnych w Centrum Dializ Fresenius w Świnoujściu mają zagwarantowaną kontynuację leczenia ściśle według zaleceń macierzystej stacji dializ i lekarza prowadzącego. Dzięki temu wyjazdy dla pacjentów dializowanych są całkowicie bezpieczne i nie stanowią żadnego zakłócenia terapii. Pozwalają tym samym na komfortowe wakacje pacjenta i jego bliskich.

„Aktywność pacjentów dializowanych jest bardzo ważna, zarówno ze względów fizycznych, jak i społecznych. Staramy się zachęcać wszystkich do podróżowania, gdyż niewydolność nerek nie powinna oznaczać przywiązania pacjenta do jednej stacji dializ. Coraz więcej ośrodków dializacyjnych powstaje w miejscowościach wypoczynkowych, co daje pacjentom możliwość bezpiecznych wyjazdów wakacyjnych. Każdego roku przybywa pacjentów, którzy decydują się na podróże i to nas bardzo cieszy.” – mówi Iwona Mazur, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych.
W Centrum Dializ Fresenius w Świnoujściu pacjenci na zabiegi gościnne przyjmowani są przez cały rok. Aby zarezerwować zabiegi prosimy o kontakt ze stacją dializ:
Tel: 91 -326-56-55; 665-485-063 ; FAX 91 3265-651
e-mail: dializygoscinne.swinoujscie@fmc.pl
lub centralą firmy w Poznaniu, tel. 61 8392 605

Napisz komentarz