“TABELE w PChN -BIAŁKO, SÓD, POTAS, FOSFOR, PURYNY”

Brak opisu.

Tutaj kupisz:

https://doktorbarbara.pl/produkt/tabele-w-pchn-ebook/?fbclid=IwAR25vfOmUsbG35x835do4EE-LU9wqLWVO4q-S22TaDpqL_CJIoy1OFABu4U 

„TABELE W PChN – ebook

BIAŁKO, SÓD, POTAS, FOSFOR, PURYNY

Dla kogo przeznaczony jest E-book?

e-book jest przeznaczona dla pacjentów z PChN, ale także dla osób z ich otoczenia (rodzina, opiekun).

Co zawiera e-book?

Przedstawione tabele są źródłem informacji o przeciętnej ilości   białka, sodu, potasu, fosforu oraz zawartości puryn w poszczególnych produktach spożywczych. Zawartość określonego składnika zależy od czynników genetycznych i środowiskowych.

Jest to narzędzie, które będzie wsparciem i dodatkowo ułatwi komponowanie całodziennych posiłków poprzez kontrolowanie dziennego zalecanego spożycia białka, sodu, potasu i fosforu w zależności od stadium uszkodzenia nerek.

 Aby ułatwić sobie pracę w kuchni warto skorzystać z zawartych w e- booku  miar gospodarczych (jednostek miar kuchennych), które również przyczynią się do poprawnego przygotowania posiłków.

Opis

TABELE W PChN

BIAŁKO, SÓD, POTAS, FOSFOR, PURYNY

Zalecenia dietetyczne w przewlekłej niewydolności nerek dotyczą kontroli zawartości: białka, sodu, fosforu, potasu w zależności od stadium uszkodzenia nerek.

Przedstawione tabele są źródłem informacji o przeciętnej ilości   białka, sodu, potasu, fosforu oraz zawartości puryn w poszczególnych produktach spożywczych . Opracowanie oparte zostało o najnowsze dane z tabel składu i wartości odżywczej żywności –  Instytutu Żywności i Żywienia.

Zawartość określonego składnika zależy od czynników genetycznych i środowiskowych.

W tabelach można znaleźć, w zależności od potrzeb, produkty zawierające duże ilości danego składnika, czy też takie, które nie zawierają lub zawierają niewielkie ilości składnika, niewskazanego dla danego pacjenta.”

Źródło: https://doktorbarbara.pl/produkt/tabele-w-pchn-ebook/?fbclid=IwAR25vfOmUsbG35x835do4EE-LU9wqLWVO4q-S22TaDpqL_CJIoy1OFABu4U 

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych Doktor Barbary:

Brak opisu.

www.doktorbarbara.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/doktorbarbara 

Grupa zamknięta na Facebooku PRZEPISY PRZYJAZNE NERKOM:

https://www.facebook.com/groups/670531757184978 

Napisz komentarz