Szczęśliwego Dnia Pielęgniarki!

Szczęśliwego Dnia Pielęgniarki. ♥️

Dzisiaj Wasze święto i aby spełniły się wszystkie życzenia. 🌼🎁🎈
My pacjenci z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych oraz grupy internetowej Kocham Swoje Nerki chcemy tymi fotografiami podziękować za waszą pracę. Pracę odpowiedzialną i trudną. Jesteście uroczymi duszkami dzięki, którym zimne ściany szpitali stają się bardziej przyjazne.
Kolaż stworzony dla Was nie jest taki zwykły, tam umieściliśmy naszą wdzięczność, serce, nadzieję a każda fotka coś oznacza.
🎇🎆🎇
Powstał on spontanicznie w bardzo krótkim czasie. Zaangażowało się od razu kilkanaście osób.
🎀
Pierwsze zdjęcie nadesłał Tadeusz z narysowanym długopisem E. Dopiero w zbliżeniu widać ile musiał się natrudzić. Dodatkowo można zauważyć, że specjalnie założył do fotki koszulkę z napisem „Żyję dzięki Transplantacji”. Ma za co dziękować Wam a my razem z nim.
💙💚💛
Kolejne zdjęcia i kolejne literki.
Izabella podarowała drogim Pielęgniarkom słońce z literką R z wiosennego ogrodu. Słońce to ciepło i radość, to życie i niech nigdy Wam tego nie zabraknie.
♥️💙💛
Tajemnicza Natalia przedstawiając „i” nie zapomniała o sercu w tle. W tym sercu ma pewno swoich najbliższych jak my chcemy mieć Was.
❤️💙♥️
Anna też pokazała swoje serce „z wdzięczności”. Jest ono najbardziej czerwone za Wasze oddanie pacjentom.
💚💛💜
Romantyzmu każdy trochę potrzebuje i dostajecie je w prezencie od J jak Justyna.
💛❤️♥️
Najbardziej kolorową literką jeśli U. W tle była piękna panorama, niestety nie zmieściła się. U od Tomasza pochodzi z Monachium. Zobaczcie jak jesteście znane i lubiane nawet poza granicami Polski.
💚💛💜
Rodzinnie dziękuje Marcin ze Swoim synem, w specjalnej koszulce własnego projektu. Dużo dowiedział się o chorobie bo towarzyszy mu od zawsze. Teraz przekazuje innym. Tą wiedzę ma również od Was. To pielęgniarki są najbliżej pacjenta, informują go o chorobie, leczeniu, diecie. Pocieszają i dodają otuchy, że wsystko będzie dobrze. Teraz my Wam mówimy „Wszystko Będzie Dobrze” – musi być.
💜💙💚
Nie wszyscy lubią się fotografować ale chcą dzisiaj podziękować za wszystkie kroplówki, zastrzyki, wenflony, sondy, igły, tabletki.. za leczenie. Tak znalazło się urocze serduszko z kwiatów od Kasi i Adama zrobione gdzieś w Gorcach.
💛💛💛
Z kwiatów mamy też literkę Ę. To Piotr z 8-letnią wnuczką wpadli ma taki pomysł. Literka Ę w cukierkowym kolorze aby Pielęgniarki miały słodkie życie.
💚💛💚
Oprócz słodyczy przyda się trochę bogactwa. Pomyślała o tym Joanna ze złotym Z.
💙💜💙
Uśmiechnięta Sylwia dumnie trzyma D.
Taki mały wkład dla walki z COVID-19. Być może wywoła uśmiech na twarzy chociaż jednej zatroskanej pielęgniarki, będącej w tej chwili w pracy a zwłaszcza na stacji dializ jednoimiennej.
♥️♥️♥️
Drugie D jest Doroty. Nie będę się chwalić tym zdjęciem bo czekam na fryzjera. Ale z serca dziękuję.
💛♥️♥️
Kto nie zna „Nieśmiertelnych”? Są od zawsze a nieśmiertelność zawdzięczają niejednokrotnie Pielęgniarkom. W imieniu grupy „Nieśmiertelni” dziękuje Andrzej.
Bądźcie Wy też nieśmiertelne.
💙💚💛
Czas pandemii to czas balkonów. Taki znak czasu. Przypomina o tym Bożena, która z kciukiem w górę prezentuje M….M jak miłość.
💛💛💙
Z ogrodu siedziby Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych zakochana jak Z Sonia w rododendronach. Te kwiaty specjalnie zakwitły na Światowy Dzień Pielęgniarek. Sonia od niedawna pracuje w Stowarzyszeniu i ogarnia wszelkie dokumenty. Może już nawet ja znacie.
W Stowarzyszeniu ciągle podkreślana jest wielka rola pielęgniarek.
💙♥️💙
Mama Monika, której nie ma na naszym obrazie. Jest natomiast jej synek Franek. Tak, to ten przystojniak obok Y. To nie był dobry dzień dla Frania ale dla Was się postarał. Pokazał co potrafi. To mały, dzielny wojownik i mały przystojniak, że można się zakochać. Dlatego nie można było się oprzeć i musiało znaleźć się jego drugie zdjęcie. To drugie zdjęcie po części w podziękowaniu dla mamy, która prawie jak Pielęgniarka dla Frania.
♥️💜♥️
Kto jeszcze spieszy z podziękowaniem.? B jak Bożena. Jest w masce, to historyczna sprawa. Z noszeniem masek kojarzyły się do tej pory Pielęgniarki a teraz wszyscy musimy nosić. Nosimy i narzekamy, że duszno, niewygodne. Już wiemy jak to jest, jak Wam się ciężko pracuje w maskach, jak pot po nich spływa, parują okulary. Podziwiamy za to.
♥️💛♥️
Andrzej też w masce obok domku. Jako ostatni przesłał zdjęcie i otrzymał O. Najważniejsze, że zdążył i chce dołączyć się do życzeń i podziękowań.
💜💚💜
Jeszcze jedno zagadkowe zdjęcie od Agaty i Rafała z Nowego Jorku. W USA popularne są akcje wspierania, i dlatego chętnie się przyłączyli. Specjalnie poszli pod statuę Wolności dla Was. Jakiś znak, symbol, nadzieja na lepsze.
💚♥️💛
Trzymajcie się drogie Pielęgniarki i Pielęgniarze, bądźcie szczęśliwi i pełni nadziei. Życzą pacjenci nerkowi i wszyscy związani w jakiś sposób z chorobami nerek.
👏👏👏👏 — z użytkownikami Marcin Derela i Sonia Kudłacik.

…………………………………………………………………………………
Dziękujemy Panie Dorocie z Kocham Swoje Nerki za pomysł i zaangażowanie.

Napisz komentarz