ŚWIĘTO DZIELNICY VII – NIEDZIELA U DECJUSZA

W dniu 3 czerwca Stowarzyszenie wzięło udział w obchodach Święta Dzielnicy VII, które w tym roku miało miejsce na terenie Willi Decjusza. W ramach obchodów odbyły się liczne konkursy, koncerty jak również pokazy gimnastyczne uczniów szkół z terenu Dzielnicy Zwierzyniec. Do udziału zaproszone zostały zaprzyjaźnione oraz działające na terenie Dzielnicy instytucje i organizacje.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych tym razem wsparła młodzież z XV LO z Krakowa – uczestnicy, a zarazem jedni z laureatów – tegorocznej akcji „Drugie życie” (więcej o akcji http://osod.info/?cat=9). Młodzież wystąpiła ze spektaklem zatytułowanym „Gra o życie”, przedstawiającym w bardzo przystępny dla widzów sposób proces dawstwa narządów.

Dodatkowo uczennice przebrane w koszulki akcji „drugie życie” rozdawały uczestnikom Święta oświadczenia woli. Byli z nami również – Wojtek i Kuba – pełniący rolę reporterów. Przygotowywali relację z przebiegu obchodów oraz przeprowadzali wśród gości „Niedzieli u Decjusza” wywiady na temat transplantacji.

Ze sceny zachęcaliśmy mieszkańców Dzielnicy i wszystkich przybyłych do wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz ogólnej dbałości o własne zdrowie.

Napisz komentarz