Spotkanie opłatkowe

Na spotkanie opłatkowe w dniu 12 grudnia w Pensjonacie na Wzgórzach przybyli Pacjenci dializowani, niektórzy razem z członkami rodziny oraz Pani Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych oraz Michał Dębski-Korzec, który pracuje dla Stowarzyszenia. Na spotkanie został zaproszony również ksiądz z pobliskiej Parafii Miłosierdzia Bożego.

Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na 14 jednak niektórzy z gości nie mogli przybyć punktualnie, dlatego rozpoczęliśmy z drobnym opóźnieniem. Ksiądz wygłosił słowa, które streściły sens naszego spotkania. Podkreślił, że będąc chorym tym bardziej powinno doceniać się życie oraz korzystać z niego, a nie zamykać się w swoich czterech ścianach. Pani Prezes Iwona Mazur poparła jego słowa oraz podziękowała organizatorom za inicjatywę oraz pacjentom za przybycie. Pani Iwona podkreśli, że mottem naszego spotkania jest umiejętność cieszenia się życiem i docenianie tego co mamy oraz umiejętność radzenia sobie z problemami. Dla Nas każdy dzień jest dniem darowanym. Z takim podejściem do życia jest łatwiej nam i naszym bliskim. Po oficjalnej części wszyscy podzielili się opłatkiem życząc sobie dużo radości w życiu oraz spokojnych i rodzinnych świąt.

Kiedy wszyscy połamali się już opłatkiem można było zasiąść do stołu. W powietrzu wyczuwało się wręcz rodzinną atmosferę. Wszyscy byli serdecznie oraz uśmiechnięci, nawet barszcz z uszkami oraz pierogi z kapustą smakowały jak w domu. Po zakończeniu części oficjalnej wywiązały się rozmowy, wszyscy zgromadzeni zaczęli wymieniać poglądy, doświadczenia oraz opowiadać anegdoty. Po kilku godzinach wszyscy rozeszli się do domów z uśmiechami na twarzy i nowymi znajomościami zawartymi podczas spotkania.

Przekazujemy serdeczne podziękowania od Stowarzyszenia Pacjentom, którzy zorganizowali to spotkanie. Mamy nadzieję, że będą one w przyszłości kontynuowane oraz, że tak jak rozmawialiśmy będziemy się spotykać częściej.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania:

Napisz komentarz