Spotkanie edukacyjne w zakresie profilaktyki chorób nerek dla pracowników firmy TESCO

W dniu 25 października w hotelu Sympozjum w Krakowie Stowarzyszenie zorganizowało warsztat edukacyjny dla pracowników firmy TESCO na temat profilaktyki chorób nerek. W spotkaniu wzięli udział Pan dr Adam Markiewicz – specjalista Nefrolog oraz Pani Anna Gierlicka – osoba po przeszczepieniu nerki. Spotkanie rozpoczęliśmy poproszeniem uczestników o wypisanie na specjalnie przygotowanych karteczkach pierwszych swoich skojarzeń ze słowem nerka i choroba nerek. Karteczki – przypominające swoim kształtem opisywany narząd – zostały następnie przyczepione do drzewa życia (zdjęcie).

W oparciu o odczytane na głos skojarzenia uczestników spotkania dr Adam Markiewicz rozpoczął swój wykład, podczas którego w sposób zrozumiały a zarazem pełen humoru opowiadał o profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorób nerek. Wykład ten stanowił podstawę do dalszej dyskusji. Jak się okazało uczestnicy mieli wiele wątpliwości oraz pytań, na które prowadzący chętnie odpowiadał.

Po wykładzie uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których rywalizowali ze sobą w układaniu puzzli – które składały się w obraz przedstawiający 8 kroków zapobiegania chorobie nerek. Wygrana grupa otrzymała nagrody – książki Pani Ewy Barańskiej „Nie odchodź Julio”.

Następnie z uczestnikami spotkania rozmawiała Pani Anna, która swoją łatwością dzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami z życia z chorobą oraz życia po przeszczepieniu nerki, potrafiła zaangażować wszystkich do żywej dyskusji, tworząc przy tym klimat pełen ciepła i zrozumienia dla idei transplantacji.

Uczestnicy na zakończenie spotkania otrzymali broszury informacyjne na temat chorób nerek oraz oświadczenia woli, dla siebie, swoich współpracowników i swoich bliskich.

Spotkanie to było pierwszym z cyklu spotkań edukacyjnych dla pracowników TESCO. Planujemy przeprowadzenie podobnych spotkań w oddziałach firmy całej Polsce.

 

Napisz komentarz