Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych zrzesza pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, dializujących się oraz po przeszczepieniu nerki z całego kraju. Działa na rzecz poprawy jakości leczenia i życia osób dializowanych. Wspiera akcje edukacji w zakresie zagrożenia oraz profilaktyki chorób nerek i  promocji transplantacji jako formy leczenia (najwięcej zabiegów transplantacji narządów w Polsce i na świecie stanowią przeszczepy nerek). Od 2007 roku Stowarzyszenie jest członkiem CEAPIR – Europejskiej Federacji Pacjentów z Chorobami Nerek.

Stowarzyszenie wydaje również kwartalnik „Dializa i Ty” przeznaczony dla osób, które są zakwalifikowane do leczenia nerkozastępczego lub są już leczone w ten sposób. Nasz kwartalnik zawiera wiele cennych informacji dotyczących leczenia, diety, historie Pacjentów o tym jak żyją z chorobą oraz ich twórczość.

Żeby być skutecznym potrzebujemy Państwa pomocy. Wesprzeć nasze działania można na kilka sposobów:

Dzwoniąc do nas lub pisząc o swoich problemach w których rozwiązaniu postaramy się pomóc

Opisując swoje historie, przeżycia i przesyłając je do nas tak abyśmy mogli opublikować je w naszym kwartalniku „Dializa i Ty”

Przekazując darowiznę na konto Stowarzyszenia. Środki zgromadzone będą przeznaczone na wydawanie kwartalnika, na materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób nerek, oraz na rozwój naszej strony internetowej (numer konta poniżej).

Adres:

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych

ul. Wilczy Stok 12, 30-237 Kraków

NIP: 645 23 23 383 REGON: 278181753

Konto:

Bank Millenium S.A 12 1160 2202 0000 0000 8358 5682

Napisz komentarz