Pomoc dzieciom chorym na wielotorbielowatość nerek. Współprca OSOD z Witting Trust

W lipcu 2019 roku dzięki inicjatywie Profesora Marcina Tkaczyka nawiązaliśmy kontakt z organizacją charytatywną Witting Trust. Siedziba fundacji znajduje się w Niemczech, ale działa również na terenie Wielkiej Brytanii a teraz także Polski. Organizacja zajmuje się wspieraniem dzieci i młodzieży, które chorują na wielotorbielowatość nerek.

Tego lata przedstawiciel Witting Trust odwiedził siedzibę OSOD w Krakowie, aby omówić szczegóły współpracy. Naszym celem jest pomoc dzieciom oraz ich rodzinom w sferze edukacyjno-informacyjnej oraz finansowej. Mamy w planach stworzenie strony internetowej na której znajdą się rzetelne, sprawdzone informacje dotyczące PKD. Uruchomiliśmy grupę zamkniętą na Facebooku dla rodziców, których dzieci chorują na wilotorbielowatość nerek. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy, aby do nas dołączyli https://www.facebook.com/groups/515743479233376/?source_id=249557301751952. Mamy nadzieję, że Grupa Wsparcia Wielotorbielowatość nerek u dzieci stanie się miejscem gdzie rodzice będą mogli otrzymać wsparcie merytoryczne i finansowe związane z chorobą ich dzieci.

Witting Trust może pomóc w sfinansowaniu wyjazdów czy zajęć edukacyjnych dla dzieci. Nasza współpraca dopiero się rozpoczyna, ale mamy już za sobą jeden udany projekt, którym chcemy się z Wami podzielić. W sierpniu zadzwoniła do naszego Stowarzyszenia Pani Małgorzata, która jest opiekunką w Domu Dziecka. Opowiedziała o sytuacji swojego podopiecznego Bartosza, który choruje na PKD. Od niedawna jest dializowany. Jak każdy szesnastolatek jest ciekawy świata. Bartosz był tylko raz w Krakowie- na badaniach. Niestety nie miał wówczas czasu na zobaczenie miasta. Dzięki zaangażowaniu Pani Małgorzaty oraz pomocy Witting Trust udało się zorganizować tygodniową wycieczkę chłopca do Krakowa. Podróż była bardzo udana i co najważniejsze chłopiec mógł spełnić jedno ze swoich marzeń. Publikujemy także relacje z wyjazdu napisaną przez opiekunkę Bartosza. Tekst znajduje się na dole postu. Dołączamy także kilka zdjęć z wycieczki.

Liczymy na to, że uda nam się pomóc jeszcze wielu dzieciom. Jeżeli jesteście rodzicami lub opiekunami dzieci, młodzieży chorujących na PKD proszę się z nami skontaktować.

Tel. 012-625-46-13, e-mail osod@osod.info

Zapraszamy do zapisania się do naszego stowarzyszenia. Wystarczy wypełnić deklarację http://osod.info/…/deklaracja-czlonka-zwyczajnegoOSOD11.pdf… (deklaracja znajduje się również w zdjęciach do tego postu). Następnie wysłać ją na adres osod@osod.info lub na adres Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, ul. Wilczy Stok 12, Kraków 30-237. Składka członkowska wynosi tylko 3 zł miesięcznie (36 zł na cały rok).

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych
Ul. Wilczy Stok 12
30-237 Kraków
Nr konta 62 1160 2202 0000 0003 8747 0068

Dzięki temu możemy wysłać do Was czasopisma Dializa i Ty. Nowy numer ukaże się już wkrótce. Znajdą się tam informacje dotyczące organizacji charytatywnej Witting Trust.

RELACJA Z WYCIECZKI BARTOSZA DO KRAKOWA

Relacja z pobytu Bartosza Tysa, wychowanka Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej,, Tęczowa Arka ”w Krakowie w dniach: 13-18.10.2019r.

Bartosz przebywał na wypoczynku w Krakowie na zaproszenie pani Iwony Mazur, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych z siedzibą w Krakowie. Pani Iwona, bardzo zaangażowała się w pomoc chłopcu i pozyskała sponsora wyjazdu w osobie dr. Rothe, przyjaciela z Niemiec. Dzięki jego hojności Bartosz, wraz z opiekunem , mógł spędzić kilka niezapomnianych dni w przepięknym mieście.

Chłopiec zwiedzał Krakowski Rynek, podziwiał Kościół Mariacki i wysłuchał słynny Krakowski Hejnał. Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z Wawelskim Smokiem, podziwianie wspaniałych Komnat Zamku Królewskiego na Wawelu a także zgromadzonych tam skarbów królów polskich. Korzystając z pięknej pogody Bartosz zachwycał się widokiem panoramy miasta z pokładu statku wycieczkowego ,, Patria” , kursującego po Wiśle.

Pani Iwona , wraz ze swoją przyjaciółką Anną, pokazały Bartkowi słynny Kościół na Skałce oraz starą, przepiękną dzielnicę Krakowa- Kazimierz.

Na zakończenie pobytu w Krakowie Bartek zwiedzał Kopalnię Soli w Wieliczce, podziwiając przepiękne rzeźby z soli, oraz Kaplicę św. Kingi, gdzie umieszczone są relikwie ,w postaci kropli krwi, św. Jana Pawła II.

Bartosz z żalem opuszczał Kraków, ale te kilka dni pomogły mu choć na chwilę zapomnieć o chorobie, z którą się zmaga na co dzień. Pani Iwona swoją niezwykła charyzmą i ciepłem, ukazała chłopcu, że można pokonać w życiu, wiele trudności i że ,pomimo choroby, trzeba cieszyć się każdym dniem, podróżować i poznawać nowych, niezwykłych ludzi.

Jeszcze raz Serdecznie dziękujemy pani Iwonie, pani Annie i dr. Rothe za możliwość wyjazdu Bartka do Krakowa. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną nam wszelką pomoc i wsparcie. Życzymy wszystkim darczyńcom sukcesów w dalszej pracy i powodzenia w życiu osobistym.

Napisz komentarz