Osod z okazji światowego dnia nerki

Stowarzyszenie włączyło się w obchody Światowego Dnia Nerek licznymi działaniami :

1. Nowy wygląd strony internetowej. Jak mają Państwo okazję właśnie zobaczyć strona zmieniła znacznie swój wygląd. Mamy nadzieję, że taka forma będzie dla Państwa bardziej przyjazna i funkcjonalna. Ponadto od dziś zaczyna działać również forum.

2. Forum dla Pacjentów i ich bliskich na stronie WWW.osod.info . Miejsce gdzie będziecie Państwo mogli porozmawiać ze sobą o swoich radościach i troskach, a przekazać nam wiele informacji.

3. Dializa i Ja – czyli nasz prezent dla Pacjentów z okazji Światowego Dnia nerki. Jest to dodatek do wydawanego przez nas wspólnie z fundacją Amicus Renis kwartalnika Dializa i Ty. W środku – historie Pacjentów, świadectwa tego, że dializy to nie koniec świata.

4. Broszury Chroń Nerki – dodrukowaliśmy dużą ilość broszur, w których zawarte są podstawowe informacje na temat nerek i ich chorób – dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie chorują lub o tym nie wiedzą

5. Plakaty Chroń Nerki – podobnie jak broszury mają zwrócić uwagę na zagrożenie chorobami nerek. Liczymy na to, że dzięki pomocy Pacjentów ze stacji dializ w całej Polsce uda się rozwiesić je w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej oraz aptekach.

6. Prezentacja do środków Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Wykorzystamy fakt, że w tramwajach ludzie z reguły się nudzą. Króciutka prezentacja zwróci uwagę na nerki i ich choroby pasażerów krakowskich tramwajów.

List Prezes Osod do pacjentów

Comment 1

  1. Małgorzata
    26 kwietnia 2010

    Akcja godna pochwały. Umierające nerki nie bolą i często ludzie dowiadują się, że są chorzy kiedy już potrzebne są dializy.Największą i chyba najważniejszą rolę pełnią tu lekarze pierwszego kontaktu, którzy mogą wykryć chorobę nerek w początkowym jej stadium. Często się zdarza, że lekarze pierwszego kontaktu z oszczędności nie chcą zlecać badań laboratoryjnych. W Polsce nadal ludzie mało wiedzą o chorobach nerek i wydaje im się, że ich to nie dotyczy skoro nie mają żadnych dolegliwości.

Napisz komentarz