Witting Trust to organizacja charytatywna z Niemiec z którą współpracujemy już prawie rok. Działa na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Organizacja zajmuje się wspieraniem dzieci i młodzieży, które cierpią na wielotorbielowatość nerek.

Dzięki pomocy finansowej ze strony Witting Trust zaczęliśmy właśnie realizować kolejny wspólny projekt. Ze względu na panującą pandemie COVID-19 po rozmowach z rodzicami oraz lekarzami doszliśmy do wniosku, że fundusze, które otrzymaliśmy dla podopiecznych przeznaczymy na zakup komputerów. Szkoły są zamknięte a lekcje odbywają się przez internet. Komputer jest obecnie rzeczą niezbędną w procesie edukacji.

Na początku kwietnia 2020 roku udało nam się kupić pierwsze laptopy dla trojga małych pacjentów ze Stacji Dializ i Kliniki Nefrologii Dziecięcej i Nadciśnienia Tętniczego w Krakowie. Bardzo dziękujemy dr n. med. Katarzynie Zachwiei za pomoc i zaangażowanie, a Witting Trust za pomoc finansową. Mamy nadzieję, że dzięki własnym komputerom dzieciom będzie łatwiej przetrwać ten trudny czas i pomogą one w zdobywaniu wiedzy. Wkrótce otrzymamy kolejne środki na zakup komputerów dla kolejnych dzieci.