Kocham Swoje Nerki

 

Szanowni Państwo,

 

Od wczesnych lat młodości moje nerki przestały pracować i wymagam leczenia nerkozastępczego. Obecnie jestem 12 lat po przeszczepieniu nerki a wcześniej byłam przez 20 lat dializowana.

Do Stowarzyszenia trafiłam świadomie w 2006 szukając informacji i wiedzy jak dobrze żyć z chorobą. Zostałam na dłużej i teraz sama staram się pomagać innym chorym swoimi doświadczeniami.

Obecnie prowadzę grupę wsparcia Stowarzyszenia na FB „Kocham Swoje Nerki”. Powstała ona aby chorzy pomagali sobie wzajemnie w radzeniu ze zmianami życiowymi związanymi z chorobą nerek i znaleźli wsparcie wykraczające poza to, które oferuje rodzina i przyjaciele.

Dostrzegam przy tym jak ogromne są potrzeby wzajemnego motywowania się pacjentów, wspólnego przeżywania smutków i radości, zwykłego wyżalenia się czy w końcu edukacji w zakresie profilaktyki i leczenia chorób nerek. Diagnoza o chorobie jest trudną i przerażającą informacją i wiem jak ja i moja rodzina ciężko te chwile przeżywała.

 

Mimo swoich ograniczeń chcę nadal pomagać pacjentom w uzyskaniu jak najlepszej opieki. Moje wieloletnie doświadczenia w środowisku pacjentów i opiece zdrowia oraz umiejętności, mam nadzieję, że przyczynia się do budowy silnej organizacji służącej pacjentom.

Dużo pracy przed nami, ale mamy ogromną determinację. 

Zachęcamy wszystkich do współpracy.

 

mgr Dorota Ligęza

 

Napisz komentarz