Informacje dla osób dializowanych otrzewnowo

Zachęcamy wszystkich dializowanych otrzewnowo do odwiedzenia strony internetowej https://www.zyciezdializa.pl/dializa-otrzewnowa. Znajdują się tam ważne informacje dotyczące tematów związanych z dializą. Dla każdego pacjenta, rodziny czy opiekuna pomocne będą filmiki instruktażowe jak przygotować się do dializy otrzewnowej.

*filmy znajdują się w akapicie: metody dializy otrzewnowej

Jedną z metod przeprowadzania dializ otrzewnowych jest ADO, czyli automatyczna dializa otrzewnowa. Wykonuje się ją przy pomocy cyklera. Osoba dializowana podłącza się do niego samodzielnie w domu, wieczorem, dzięki czemu dializa prowadzona jest w trakcie snu i nie ogranicza dziennej aktywności. Samodzielne prowadzenie dializ w domu wymaga od nas wiedzy, praktyki i samodyscypliny. Każdy chory otrzymuje co prawda szczegółowe szkolenie w stacji dializ, jednak często potrzebuje odświeżenia wiedzy, przypomnienia, jak prowadzić cały proces w domu. Pod poniższym linkiem znajdziecie serię filmów instruktażowych, których zadaniem jest pokazanie krop po kroku, jak przygotować się i jak przeprowadzić ADO. Zapraszamy: https://www.zyciezdializa.pl/dializa-otrzewnowa.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Zapraszamy do dołączenia do nowej grupy na Facebooku. Jest ona prowadzona przez dwójkę osób znających dializy otrzewnowe z własnego doświadczenia.

https://www.facebook.com/groups/603753426944350

„Jeśli tu jesteś to prawdopodobnie za chwilę zaczniesz życie z dializą. Na naszej grupie pacjenci, którzy są lub byli na dializie otrzewnowej (domowej) lub na hemodializie (czyli korzystają ze stacji dializ) będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Dzięki temu Ty, wspólnie z lekarzem – razem – podejmiecie decyzję, jak będzie wyglądało Twoje życie z dializą. Wiemy, że bywają w nim lepsze i gorsze momenty. Jesteśmy tutaj także po to, aby porozmawiać o emocjach i codziennych sytuacjach, które zrozumieją tylko osoby z chorobami nerek lub ich bliscy. Jeśli do nich należysz, dołącz do nas. Jeśli szukasz wsparcia lub chcesz wesprzeć innych w trudnych momentach czy decyzjach, to jest miejsce dla Ciebie.”

Napisz komentarz