Informacja. Zakończenie współpracy. Dializa i Ty

W tym roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z Fundacją Amicus Renis w wydawaniu czasopisma „Dializa i Ty”.

Za dotychczasową współpracę bardzo dziękujemy Fundacji Amicus Renis, dużo dobrego razem zrobiliśmy dla pacjentów dializowanych.

Powodem w głównej mierze były dokonywane zmiany przez Redakcję w artykułach bez zgody autorów. Dodatkowo nam jako organizacji pacjenckiej zależy na czasopiśmie z poradami praktycznymi a mniej naukowymi.

OSOD w związku z tym planuje wydać swoje czasopismo wspierające pacjentów w chorobie nerek. Kierowane będzie głównie do osób dializowanych i po przeszczepie. Na pewno jest miejsce na dwa czasopisma, które będą się wzajemnie uzupełniać.

Osoby dializowane same zgłaszają czym się martwią i co chcą wiedzieć gdy zachorowały. Dlatego zbieramy takie know-how, uporządkujemy je i przedstawimy w łatwy do zrozumienia sposób w nowym czasopiśmie.

Jest to duże wyzwanie dla nas ale warto je podjąć. Ważne aby pacjenci znali swoją chorobe, wiedzieli gdzie szukać pomocy i mogli wymieniać się informacjami.

Napisz komentarz