I i II webinar Moje Nerki już do obejrzenia na YouTube!

 

Zachęcamy do obejrzenia I webinaru Moje Nerki, który odbył się 2 lutego 2021 roku.

Link do webinaru: https://www.youtube.com/watch?v=cylBhrw_bcQ&t=1s

________________________________________________

Spotkanie podzielone jest na III części.

I Przewlekła choroba nerek oczami Pacjenta

Prof. Rajmund Michalski opowie swoją historię. W 1992 roku zdiagnozowano u niego Przewlekłe Kłębuszkowe Zapalenie Nerek. Dzięki wczesnemu wykryciu choroby i dbaniu o siebie udało mu się uniknąć konieczności dializ przez 20 lat. Kiedy nastąpił progres choroby był dializowany otrzewnowo. Na swoje 50 urodziny otrzymał najpiękniejszy dar- przeszczep nerki.

___________________________________________________

II Kampania Ogólnopolska dotycząca edukacji Polaków odnośnie zagrożenia Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN)

Prof. Beata Naumnik, konsultant wojewódzki ds. nefrologii, kierownik I Kliniki Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku opowie o Projekcie Moje Nerki oraz jak ważna jest profilaktyka.

___________________________________________________

III „Z Dializą w Krainie Smaków”

Dr Barbara Pyszczuk autorka m.in. takich pozycji jak „Dna Moczanowa – Dietoterapia”, „Co Trzeba Wiedzieć o Kamicy Nerkowej” czy „Z dializą w Krainie Smaków”. Obecnie pracuje nad książką dla pacjentów w predializie, która będzie podstawowym narzędziem nefroprotekcji pacjentów odpowiednio wcześnie zdiagnozowanych.

 

Już jest dostępny do obejrzenia II WEBINAR MOJE NERKI w serwisie internetowym YouTube, który odbył się z okazji Światowego Dnia Nerek 2021. Hasłem tegorocznej kampanii jest LIVING WELL WITH KIDNEY DISEASE (żyj komfortowo pomimo choroby nerek).Spotkanie jest podzielone na 4 części. Webinar rozpoczyna Iwona Mazur Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych.

Link do webinaru:  https://www.youtube.com/watch?v=e85d1kBkxBY&t=143s

I Przewlekła choroba nerek oczami Pacjenta

Wystąpi mgr. Dorota Ligęza, która przez 20 lat była Pacjentką dializowaną. W zeszłym roku obchodziła 10-lecie przeszczepu nerki. Aktywnie działa wspierając stowarzyszenie (OSOD) oraz innych Pacjentów.Założyła i prowadzi grupę zamkniętą Kocham Swoje Nerki na Facebooku do, której dołączyło już około 2000 osób. Skupia ona Pacjentów, członków rodziny, opiekunów, którzy mogą wymieniać się doświadczeniem i wzajemnie sobie pomagać w trudnych chwilach.Link do grupy:

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/kocha…​

II Jak dbać o przetokę

Doktor Przemysław Czyżyk Specjalista Chirurgii Ogólnej. Prowadzi stronę poświęconą przetoce dializacyjnej, jej wytwarzaniu, działaniu i innym aspektom tej procedury.

Link do strony: https://www.facebook.com/AVFfistula

W 2006r. ukończył Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej (Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego). Szkolenie specjalizacyjne w zakresie Chirurgii Ogólnej odbyłem w II Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej.

III Dieta w predielizie

Doktor Barbara Pyszczuk autorka m.in. takich pozycji jak „Dna Moczanowa – Dietoterapia”, „Co Trzeba Wiedzieć o Kamicy Nerkowej” czy „Z dializą w Krainie Smaków”. Przedstawi swoją nową książkę dla Pacjentów w predializie, która będzie podstawowym narzędziem nefroprotekcji Pacjentów odpowiednio wcześnie zdiagnozowanych.

Linki do stron:https://doktorbarbara.pl/https://www.facebook.com/doktorbarbara/https://www.facebook.com/groups/67053…​

IV Światowy Dzień Nerek 2021. Żyj komfortowo pomimo choroby nerek.

Wystąpi Profesor Beata Naumnik, konsultant wojewódzki ds. nefrologii, kierownik I Kliniki Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która przybliży nam znaczenie tegorocznego hasła Światowego Dnia Nerek. Redaktor Naczelna projektu Moje Nerki.

Nasze strony internetowe:

https://moje-nerki.pl/

http://www.osod.info/https://www.facebook.com/Moje-nerki-1…​

https://www.facebook.com/OSOD.INFO

Patronat medialny: Głos Seniora

https://glosseniora.pl/

https://www.facebook.com/GlosSeniora

http://stowarzyszeniemanko.pl/

 

 

 

Napisz komentarz