Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka

Dzięki pomocy finansowej ze strony organizacji charytatywnej Witting Trust realizujemy projekt zakupu laptopów dla dzieci cierpiących na wielotorbielowatość nerek. Szkoły są zamknięte a lekcje odbywają się przez internet. Komputer obecnie to rzecz niezbędna w procesie edukacji młodego człowieka.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie wyposażyć wszystkich potrzebujących dzieci, ale chcemy pomóc i przedstawić inną możliwość. Pani Małgorzata jest opiekunką w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej. Jej podopiecznym jest Bartosz, który dzięki Witting Trust w zeszłym roku mógł spędzić tygodniowe wakacje w Krakowie. Pozostajemy w stałym kontakcie z Panią Małgorzatą oraz chłopcem. Kiedy pojawił się tylko pomysł zakupu laptopów poinformowaliśmy ich o naszym nowym projekcie. Okazało się, że chłopiec ma już dobry komputer, który został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Poprosiliśmy Panią Małgorzatę, aby opisała w jaki sposób otrzymali dofinansowanie na zakup sprzętu. Poniżej publikujemy informacje w tej sprawie. Być może nie każdy wie, że istnieje taka możliwość. Jeżeli znacie kogoś komu może się ona przydać przekażcie ją dalej.

„Bartosz T., lat 15i1/2, jest wychowankiem Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej
Tęczowa Arka ” w Krasnymstawie. Chłopiec cierpi na genetyczną niewydolność nerek, oczopląs i od lipca 2019 roku trzy razy w tygodniu podlega dializom w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Bartek uczęszcza do klasy VII Szkoły Podstawowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niedowidzącej w Lublinie. W tygodniu mieszka w Internacie Ośrodka. Bartek posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i w związku z tym podjęliśmy starania na początku roku 2019 o dofinansowanie sprzętu w postaci laptopa i elektronicznej lupy powiększającej w celu likwidacji barier w komunikowaniu się . Odpowiedni wniosek złożyliśmy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie, który został rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , resztę brakującej kwoty pokryliśmy ze środków własnych.Cały ten proces trwał kilka miesięcy, ale najważniejsze jest to, że Bartek ma dobrej jakości sprzęt, który wykorzystuje do nauki.”

Jeżeli potrzebowaliby Państwo pomocy w powyższej sprawie Pani Małgorzata zgodziła się udzielić porady. Proszę napisać do nas wiadomość i wysłać ją na adres osod@osod.info, a my Państwa skontaktujemy.

Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie!

Napisz komentarz