DOBRY WYNIK KAMPANII NEFROTEST W ZAWIERCIU

W pięćdziesiątej edycji akcji NEFROTEST, ostatecznie zostało przebadanych 401 pacjentów. Akcja ma przekonać Polaków, by zwrócili większą uwagę na nerki, ich znaczenie dla organizmu i&0konieczność regularnych badań diagnostycznych.

pobierz.php

W Centrum Dializ Fresenius pojawiło się 9 listopada ponad 401 chętnych, by sprawdzić stan swoich nerek. „Cieszę się, że akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Po&takich kampaniach widać, że chcemy o siebie dbać nie tylko uprawiając aktywność fizyczną – co staje się coraz bardziej modne – ale również w tym medycznym wymiarze. Również, gdy w mediach pojawia się informacja, że kilkaset osób zostało przebadanych, a do tego drugie tyle dostało skierowanie na bezpłatne badania lekarskie, kilka kolejnych osób dojrzewa do decyzji o tym, że czas już spotkać się z lekarzem i może wykryć problem w momencie, gdy nie jest on jeszcze trudny do wyleczenia” – mówi dr&Ryszard August, dyrektor Centrum Dializ Fresenius w Zawierciu.

Z badań skorzystali też goście honorowi, byli to m.in.:
Rafał Krupa – starosta Powiatu Zawierciańskiego,
Marek Kozieł – zastępca prezydenta Miasta Zawiercie,
Edmund Kłósek – przewodniczący Rady Miasta Zawiercie,

Warto przypomnieć, że według danych szacunkowych co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju ma w mniejszym lub większym stopniu uszkodzone nerki. Choroby nerek (poza wyjątkami jak np. kamica, zakażenia układu moczowego) nie dają dolegliwości bólowych. Dlatego tak ważne są takie akcje jak kampania NEFROTEST.

Zawiercie jest 50 polskim miastem, w którym organizatorzy przeprowadzili bezpłatne badania przesiewowe. Do tej pory krew w kampanii Nefrotest przebadano u prawie 30 tysięcy osób, a wszyscy pacjenci, których wyniki nie mieściły się w normach zostali skierowani na dalszą diagnostykę.

Wsparcia dla akcji na terenie całego kraju udzielili: Pani Anna Komorowska – Małżonka Prezydenta RP oraz prof. Marian Klinger – Krajowy Konsultant w dziedzinie Nefrologii. Natomiast na szczeblu lokalnym badania swoim patronatem wspierają: Wojewoda Śląski – Piotr Litwin, Marszałek Województwa Śląskiego – Mirosław Sekuła, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej – Antoni Długosz, Starosta Zawierciański – Rafał Krupa, Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego – Adam Rozlach, Przewodniczący Rady Miasta Zawiercia – Edmund Kłósek, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu – Małgorzata Guzik, Dyrektor SP ZOZ w Myszkowie – Jacek Kret oraz prof. dr hab. Andrzej Więcek – Wojewódzki Konsultant w dziedzinie Nefrologii.

 

Napisz komentarz