DBAJ O NERKI! Głos Seniora

„11 marca – Światowy Dzień Nerek 2021
W Polsce na przewlekłą chorobę nerek cierpi ponad 4 mln osób. Większość z nich to seniorzy, którzy nie są tego świadomi. Powoduje to nieodwracalne skutki zdrowotne: dializę, potrzebę przeszczepu, osłabienie i choroby serca. Dbajmy o nerki, ponieważ profilaktyka i wczesne wykrycie to zdrowe i długie życie. Pijmy 2 litry wody dziennie, bądźmy aktywni fizycznie i badajmy się raz do roku. Serdecznie Zapraszamy do lektury artykułów na stronie internetowej www.glosseniora.pl oraz wywiadu w ramach telewizji internetowej Głos Seniora TV z dr Iwoną Mazur – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych.
11 marca 2021 roku, w Światowy Dzień Nerek, Stowarzyszenie MANKO – wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora, organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora – Gmina Przyjazna Seniorom oraz kampanii Stop manipulacji, nie daj się oszukać, a także kampanii Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę! We współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Dializowanych rozpoczyna akcję społeczną pt. „Dbaj o nerki”.
W ramach kampanii przesyłamy Państwu wywiad wideo do udostępnienia pt. „Dbaj o nerki” z dr Iwoną Mazur -prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych, opublikowany na kanale naszej pro-seniorskiej telewizji internetowej Głos Seniora TV.
Jak mówi dr Iwona Mazur, prezes Ogólnopolskie Stowarzyszenia Osób Dializowanych: „Dane wskazują, że na PChN (przewlekłą chorobę nerek) zapada z roku na rok coraz więcej ludzi. Eksperci twierdzą, że ten trend będzie się umacniał. Obecnie na świecie choruje na nią już prawie 700 milionów osób, w Polsce to około 4,5 mln, z czego 20 tys. jest dializowanych. Tej poważnej i uciążliwej choroby można jednak uniknąć albo bardzo skutecznie spowolnić jej rozwój. Najprostszą receptą na to są badania profilaktyczne. Co roku, w drugi czwartek marca, obchodzimy Światowy Dzień Nerek. Warto sobie wpisać tę datę w kalendarz jako dzień, w którym będziemy wykonywać regularne badania przesiewowe w kierunku PChN. To może uratować nasze życie i zdrowie.”.
Akcja pt. „Dbaj o nerki” ma na celu wsparcie, aktywizację, edukację i wzrost świadomości wśród seniorów narażonych na liczne powikłania dotyczące przewlekłej choroby nerek. Stowarzyszenie MANKO aktywizuje i edukuje seniorów także poprzez m.in.: spoty i warsztaty wideo, audycje i artykuły w mediach oraz promowanie dobrych praktyk, pasji czy działań wśród seniorów.
Wspierajmy, edukujmy, aktywizujmy.
Dołącz do akcji Głosu Seniora- wspieraj, edukuj i aktywizuj seniorów razem z nami!”

Zchęcamy do odwiedzania strony internetowej i polubienia profilu na Facebooku Głos Seniora!

https://glosseniora.pl/

https://www.facebook.com/GlosSeniora

Napisz komentarz