Bohaterowie naszych czasów. Podziękowania

BOHATEROWIE NASZYCH CZASÓW

Bohaterowie naszych czasów!

Drogie pielęgniarki i lekarze oraz cały personel medyczny pracujący na stacjach dializ, oddziałach nefrologii i transplantologii a tak naprawdę całej opieki medycznej z pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa.

Czas zawirowań i kryzys wywołany pandemią udowodnił, że jesteście prawdziwymi bohaterami i gwiazdami tych czasów. Wcześniej, przede wszystkim pielęgniarki byłyście rzadko doceniane za ważną pracę a często tylko winione za wszelkie braki w opiece zdrowia, kolejki, itd.

Teraz bardziej widzimy jak z poświęceniem i oddaniem wykraczającym poza obowiązki ratujecie dzień po dniu nasze życie. To Wy stawiacie czoła zagrożeniu pandemii koronawirusa z narażeniem o wiele większym niż reszta z nas.

My, pacjenci z różnych stacji dializ i pacjenci nefrologicznii dziękujemy za Waszą ciężką pracę na pierwszej linii, za wsparcie w tym okresie, za ryzykowanie życia i zdrowia swojego i rodziny dla ratowania nas, za nieprzespane noce, wasz strach i za Waszą wiedzę.

Doceniamy to i nawet trudno wyrazić słowami jak jesteśmy wam wdzięczni. Chcemy, abyście wiedzieli, że widzimy wasze oddanie, troskę i starania w dbaniu o nasze bezpieczeństwo. Wasze zaangażowanie i bezinteresowność nie pozostają niezauważone.

Jesteście wspaniali, bohatersko tak jak strażacy idziecie w sam środek pożaru. Zasługujecie na największe słowa uznania. Jesteśmy pod wrażeniem poświęcenia zarówno was – pielęgniarek, lekarzy dla naszego dobra oraz innych osób personelu medycznego.

Praca z chorymi wymagająca dużo energii, zrozumienia, wrażliwości a szczególnie teraz nawet odwagi jest dla was na pewno wyczerpująca. Mimo to uśmiechacie się do nas, pocieszacie i niejednokrotnie podnosicie na duchu. Dostrzegamy waszą cierpliwość i życzliwość, waszą pracę wykonywaną na poziomie 110% a nawet więcej!

Boimy się o siebie bo jesteśmy w grupie dużego ryzyka z niepewnymi rokowaniami ale martwimy się też o was i wasze rodziny. Mamy nadzieję, że macie zapewnione wszelkie środki bezpieczeństwa i ochrony. Z niepokojem słuchamy doniesień o zakażeniach na COVID- 19 na stacjach dializ wśród pacjentów i personelu. Myślami jesteśmy wszyscy razem z zakażonymi pacjentami a szczególnie z personelem tych stacji.

Zwykłe DZIĘKUJĘ nie wydaje się wystarczające, ale tak – dziękujemy za wyjątkową obsługę, opiekę wykraczającą poza zwykłe obowiązki, za waszą gotowość do pomocy.

Społeczność stacji dializ i cała społeczność nefrologiczna jest szczególną wspólnotą prawie jak rodzina. Znamy się przez wiele lat. Znamy swoje imiona, historie życiowe, radości i smutki. Spotykamy się niekiedy częściej niż z własną rodziną. To wy sprawiacie, że czujemy się na stacjach dializ jak wśród przyjaciół. Mamy dla was ogromny szacunek. Dlatego teraz chcemy wam przekazać te słowa podziękowania, wsparcia i łączności. Jesteśmy z Wami i bądźcie z nami jak do tej pory. Bardzo dziękujemy!

Rok 2020 obchodzony jako Rok Pielęgniarki i Położnej miał być czasem świętowania a stał się rokiem wyjątkowo ciężkiej pracy. W obecnym czasie zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów i możliwie najlepszej opieki to litry waszego potu, czasem może łez wylanych w niewygodnych ubraniach ochronnych, goglach i maskach.
Życzymy wam kochani tym bardziej i z serca wytrwania i aby czas pandemii skończy się jak najszybciej. Bądźcie zdrowi i pełni nadziei.
Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy.

Napisała Dorota Ligęza w imieniu pacjentów stacji dializ i wszystkich innych pacjentów nefrologicznych.

Comment 1

  1. Bernadetta
    26 kwietnia 2020

    W odniesieniu do listu p. Doroty Ligęzy, odnośnie podziękowania dla pielęgniarek i lekarzy stacji dializ Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2 , przyłączam się do podziękowań za trud w tych ciężkich chwilach. Naprawdę bardzo się poświęcają. Jestem im bardzo wdzięczna i doceniam ich prace dla mnie są jak rodzin. Z wyrazami szacunku Bernadetta Farys

Napisz komentarz