Home Forums Poznajmy się Telefon komórkowy

This topic contains 3 replies, has 4 voices, and was last updated by  Jantar 6 years, 9 months ago.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • #4610

  dorotka
  Participant

  Ostatnio z dwóch stacji dializ ale takiej samej firmy pacjenci dzwonili do mnie, że nie można używać telefonów. Troszkę ostatnio nie jestem w temacie co słychać na stacjach i czy rzeczywiście tak jest. Przypuszczano, że szefowie stacji tak zadecydowali. Mnie natomiast udało się tyle dowiedzieć, że odgórnie z firmy stacji dializ jest taki zakaz. Nie mam wiedzy dlaczego, być może są jakieś zakłócenia w działaniu aparatów do dializ czy coś podobnego.

  Osoby, które dzwoniły były oburzone, bo np matka która jedzie na dializę chce wiedzieć co dzieje się z jej dziećmi. Normalnie martwi się o dzieci i chce mieć z nimi kontakt. Natomiast inna osoba prowadzi jakiś biznes i czeka na zlecenia czy chce wydać polecenia i nie może. Pierwszy raz słyszę o takim zakazie i mnie dziwi dlaczego. Pewnie jest jakieś uzasadnienie tego działania. Jeśli ktoś spotkał się z takim zakazem to proszę napisać.

  #6092

  Anonymous

  Na szczęście u mnie nie ma takiego zakazu. Od czasu do czasu pojawiają się w mediach testy o możliwym szkodliwym oddziaływaniu telefonów na różne urządzenia, np. na stacjach benzynowych czy w szpitalach, ale moim zdaniem są to na tyle odosobnione przypadki, że nie powinno się na ich podstawie wydawać podobnych zakazów.

  A może by tak delegacja pacjentów tej firmy, o której pisze dorotka(pozdrawiam), wystosowała pismo do szefów z prośbą o uzasadnienie decyzji; można by wywołać dyskusję na ten temat i raz na zawsze(oby!) załatwić sprawę. Myślę, że OSOD się włączy.

  #6093

  wladeczek
  Participant

  Na zadnej ze stacji na ktorych bylem nie spotkalem sie z zakazem uzywania tel.kom.,po prostu z niego korzystalem.Oprucz lacznosci ze swiatem zza murow stacji mozna uzywac go jak MP3,sluchac muzyki lub ksiazek wgranych na poszerzona karte pamieci co pomaga mi przetrzymac czas dializy.Godne polecenia tym ktorych znudzila telewizornia lub cukrzyca wyjadla oczy i nie moga czytac ani patrzec w ekran.Obecnie komorki maja wmontowane kamerki i zakazy wprowadzaja ci co nie lubia byc uwiecznieni.Ja tam mam fotki i krotkie filmiki z kazdej stacji gdzie bylem,tak dla pamieci.Pozdrawiam.

  #6094

  Jantar
  Participant

  Witam Mirman. My już wysłaliśmy pismo do firmy zarządzającą naszą stacja w sprawie zakazów między innymi telefonów komórkowych 20 października tego roku i czekamy na odpowiedź. A jaka będzie odpowiedź napiszę na forum po jest otrzymaniu w oddzielnym temacie. O tych zakazach pisałem w temacie Zmiana właściciela stacji dializ

  Pozdrawiam

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.