Home Forums Poznajmy się Recepty

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  Jantar 6 years, 9 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #4615

  Michal
  Participant

  Poniżej krótki artykuł na temat problemów jakie możecie mieć realizacją recepty:

  Recepta mierzona linijką

  Zgodnie z nową ustawą refundacyjną aptekarz, który zrealizuje zawierającą błędy receptę, będzie musiał zwracać kwotę refundacji, a nawet może być ukarany.

  Aptekarze apelują do pacjentów, by przed wyjściem od lekarza sprawdzili czytelność recepty. Danuta Parszewska- Knopf, prezes zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej uważa, że skoro NFZ straszy aptekarzy karami, farmaceuci też muszą być bezwzględni – nie będą realizować nie w pełni czytelnych recept.

  Zgodnie z nowymi przepisami recepta musi być czytelna, niedopuszczalne są nawet drobne literówki tzw. czeskie błędy, błędy ortograficzne, nie może być skreśleń i poprawek, musi się zgadzać data, pieczątka powinna być przyłożona starannie i być w pełni czytelna. Przepisy określają nawet wielkość blankietu recepty: szerokość recepty od 9 do 11 cm, długość od 20 do 21,5 cm. Którykolwiek z opisanych powyżej błędów dyskwalifikuje receptę

  Źródło: http://www.termedia.pl/Recepta-mierzona-linijka,5077.html

  #6155

  Jantar
  Participant

  Witam Michal. To jest zwykła upierdliwość. Widocznie ktoś chce się wykazać że jest potrzebny i wymyśla te bzdurne ustawy. Jak się nie będzie wykazywał to znaczy że nie jest potrzebny. Ale to nie wszystko. Słyszałem ze aptekarze nie będą mogli wydawać tańszych zamienników leków wydawanych na receptę tak jak to robią w chwili obecnej. Ponoć w ten sposób przynoszą straty NFZ. Lekarze jak wiem przepisują leki droższe przez co przynoszą zyski.

  Mnie samemu lekarz przepisywał leki o łącznej wartości ok. 200zł na ogół pochodzenia zagranicznego w aptece dostawałem zamienniki polskie i koszty recepty zmalały do ok 110zł.

  Dla przykładu Milurit 1 op. w cenie ok 6.50zł odpowiednik polski Allupol 1 op w cenie ok. 3.20zł za 1 op.taka sama ilość tabletek.

  Wapno które musimy brać na ograniczenie fosforanów dostawałem Calperos 1000 100 kap.w cenie ok 45zł . Starczał mi na miesiąc. Teraz dostaję Węglan Wapnia Strącony FP 250g w postaci proszku dozowany łyżeczką od herbaty i starcza mi na ok. 2 miesiące a kosztuje 34.20zł. O zmianę musiałem poprosić lekarza bo sam tego nie zrobił.

  Pozdrawiam

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.