Home Forums Poznajmy się Pytanie

This topic contains 5 replies, has 6 voices, and was last updated by  Anonymous 7 years, 2 months ago.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #4550

  Borys
  Participant

  Proszę o odpowiedż czy po zgłoszeniu przez lekarza do przeszczepu nerki pacjent dostaje jakieś potwierdzenie tego faktu i jak szybko. Z góry dziękuję.

  #5907

  gregor
  Participant

  JEDYNE CO TO TYLKO TWÓJ PODPIS JEST NA PAPIERACH I ŻADNEGO POTWIERDZENIA SIĘ NIE DOSTAJE NIESTETY

  #5908

  Jozef
  Participant

  Po około miesiacu Pacjęt otrzymuje potwierdzenie z Poltransplantu.

  #5909

  dorotka
  Participant

  Większość pacjentów faktycznie dostaje potwierdzenie z Poltransplantu ale nie wszyscy. Ja nigdy nie dostałam ale jak byłam zgłoszona i ktoś sprawdzał mi na miejscu w Poltransplancie to byłam na liście. Można wysłać mail i w ciągu kilku dni odpisują czy jest się już zgłoszonym. Napisali mi też ile mam punktów za czas dializ. Wiem że miałam źle tam w systemie wypełnione dokumenty, z tego co się dowiedziałam później to brakowało min, daty rozpoczęcia dializ. Tak więc miałam 15 punktów za staż a za jakieś dwa/trzy lata jak uporządkowane zostały moje dane tych punktów za sam staż od razu miałam 25 (to bardzo dużo) i po zgłoszeniu 20 września od razu miałam w ciągu dwóch tygodni dwa wezwania. Od 11 października jestem po przeszczepie. Po 20 latach bez 4 miesięcy wkońcu się doczekałam. Szkoda, że tak późno.

  Dlatego przestrzegam pacjentów zgłoszonych aby ciągle sami sprawdzali i pilnowali czy są zgłoszeni, aby pilnowali badań bo lekarz ma kilkudziesięciu pacjentów na Stacji Dializ i może coś nie dopilnować, przeoczyć. Na pewno jak zapytamy lekarza to też udzieli informacji co do badań.

  Można też listę fakultatywnych i obligatoryjnych badań znaleźć na stronach Poltransplantu.

  Teraz jak mnie zgłoszono do przeszczepu przytarczyc po miesiącu dostałam potwierdzenie podpisane przez panią dr D. Lewandowską. Następnie zadzwonił doktor od przytarczyc i mogę jechać jak będę w dobrej kondycji ponieważ to z moich komórek macierzystych będzie przytarczyca.

  Pozdrawiam

  #5910

  Anonymous

  Dorotka ma rację ; nie ma to jak samemu trzymać rękę na pulsie. To w końcu my sami jesteśmy głównymi zainteresowanymi.

  #5911

  Anonymous

  Jeśli chodzi o odpowiedź w sprawie wpisania na listę oczekujących to ja dostałam wiadomości praktycznie od razu od lekarza prowadzącego. Ja czekałam na przeszczep nerki niecały m-c od momentu wpisania na listę.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.