Home Forums Przeszczep przeszczep

This topic contains 15 replies, has 5 voices, and was last updated by  Michal 5 years, 11 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Author
  Posts
 • #4694

  robertow
  Participant

  Witam ! ok 2 tygodni temu miałem przeszczep oddaje mocz ale moja kreateina nie chce spadać.Proszę powiedzcie co mam o tym myśleć ?Czy moja nowa nerka broni się i nie chce podjąć pracy czy jest jakaś inna przyczyna .Po przeszczepie do chwili obecenej nie gorączkuję .Proszę o informacje

  #6305

  dorotka
  Participant

  Witam..

  miałam podobnie, sikałam bardzo dużo a kreatynina stała. Przyczyną były wtedy wahające się poziomy tokrolimusu (jestem na advagrafie i cell-cep’cie). W końcu w jedną noc ruszyło, że wszystkie wartości spadły aż nadtto – ale niestety brałam tzw pulsy z solumedrolu. Nie denerwuj się – nerka potrzebuje czasu – co najmniej pół roku się w organizmie goi. Wszystkiego dobrego z okazji jutrzejszego dnia transplantologii, dużo sikania – zdrówka. Gdzie miałeś przeszczep?

  #6306

  robertow
  Participant

  w poznaniu miałem przeszczep a ja biorę cell-cep. Lekarz prowadzący zastanawia się nad biopsją nerki.Ja jeszcze nie potrafię się cieszyć bo cały czas czekam aż zacznie ta moja kreatynina spadać i wyniki ruszą ku lepszemu .Dorotko bardzo dziękuję i Tobie również życzę wszystkiego dobrego .

  #6307

  robertow
  Participant

  witam

  Może ktoś z Was miał podobny przypadek jakim jestem ja a mianowicie do rzeczy.jestem po przeszczepie ale coś mi się wydaje ,że moja nerka odmawia mi posłuszeństwa .Zaczełem mniej siusiać i moja krea idzie ku górze.Miałem robioną biopsję ale ona nic nie wykazała……………..

  #6308

  dorotka
  Participant

  Witam!

  To znowu ja. Też mam ciągle problemy z wynikami. 16 kwietnia czeka mnie ponowna biopsja nerki. Powodem jest wzrastająca ciągle kreatynina. Ostatnio 190 prawie. Czuję się dobrze i sikam dużo bez dopingu tj furosemidu. Ostatnio spotkałam znajomego który ma 18 lat przeszczep i kreatynina 90. Myśle że do końca jeszcze nie zbadane dlaczego w jednym organiźmie przyjmuje się łatwiej przeszczep a w innym ciągle odrzuca.. mimo brania tych samych leków. Myślę że taki wynik biopsji jak masz gdzie nie wykryto odrzutu nerki też jest jakimś plusem. Wierzę że będzie dobrze…

  #6309

  robertow
  Participant

  Witam !

  Niestety to odrzut .Wracam na dializy.

  Pozdrawiam

  #6310

  Tommy
  Participant

  🙁

  #6312

  gwiazdka 81
  Participant

  Cześć

  Czy ktoś wie jakie badania powinny być wykonane po przeszczepie nerki, badania które informują o wirusach np: Poliomawirusy które maja wpływ na odrzut nerki. Podobno stosuje się to zamiast biopsji.

  #6313

  dorotka
  Participant

  Mnie też to zainteresowało bo jestem po dwóch biopsjach nerki przeszczepionej. Nic nie słyszałam na ten temat ale w internecie przeczytałam, że te poliomawirusy są groźne bardzo dla przeszczepu.

  #6314

  gwiazdka 81
  Participant

  Ja też wiele czytałam na temat tych badań, podobno są bardzo ważne i co najważniejsze nie jest to badanie inwazyjne tak jak biopsja nerek, podobno wykonuje się je z moczu dlatego zastanawiam się czy lekarze mówią o takiej możliwości. Jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę o kontakt, jeśli mnie się uda wcześniej ustalić jak i gdzie napisze.

  #6315

  dorotka
  Participant

  Cytomegalia tzw wirus CMV jest też bardzo groźny dla osób po przeszczepieniu. Ja zaraz po przeszczepie profilaktycznie dostałam lek na CMV ale ostatnio spotkałam osobę, która nie miała tej osłony. Szybko doszło do zarażenia wirusem i dość ciężkiego później leczenia. Czy ktoś na ten temat może coś napisać?

  Szkoda, że nie ma szczepionki na te wszystkie wirusy.

  #6316

  gwiazdka 81
  Participant

  Cześć Dorotka a czy orientujesz się czy lekarze wykonują takie badanie, jeśli masz swojego lekarza zaufanego to podpytaj jak możesz bo nurtuje mnie to bardzo.

  Serdecznie Pozdrawiam

  #6317

  dorotka
  Participant

  Na wirusa CMV mam nawet dość często robione badanie przy okazji kontrolnej wizyty. Np jak mam dziwną gorączkę i złe samopoczucie lub nagły wzrost kreatyniny to wówczas doktor zleca. Ale jak się uchronić przed wirusem nie mam pojęcia bo podobno wiele osób go ma.

  Zakażenie cytomegalowirusem jest dość powszechne i przeciwciała antywirusowe w krwi występują u około 30-90% ludzi. Najczęściej dochodzi do niego na drodze oddechowej, ale również jest to możliwe przez kontakt płciowy.

  #6318

  gwiazdka 81
  Participant

  CMV jest w zaleceniach więc lekarze muszą wykonywać te badania.

  #6319

  gwiazdka 81
  Participant

  Ja dostałam namiary na placówkę, która zajmuje się wyłącznie badaniami specjalistycznymi http://www.rex.pl

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.