Home Forums Poznajmy się Personel medyczny

This topic contains 16 replies, has 10 voices, and was last updated by  Syla 4 years, 3 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • Author
  Posts
 • #4604

  Michal
  Participant

  Podczas swojego leczenia nie unikniemy kontaktu z personelem medycznym. Wrażenia są różne od podziwu dla fachowej opieki świadczonej przez dana placówkę po przerażenie że tak można postępować z drugim człowiekiem. Jak jest w Waszym przypadku? Napiszcie gdzie pracują naprawdę dobrzy lekarze lub jeśli mieliście jakieś nieprzyjemne sytuacje jak sobie z nimi poradziliście?

  #6025

  Anonymous

  Witam forumowiczów;

  Ja miałem wielkie szczęście, bo od pierwszej, wtedy jeszcze była to tylko konsultacja nefrologiczna, trafiłem na wspaniałego lekarza, pod którego OPIEKĄ jestem do nadal. Możecie mi wierzyć, takich ludzi w służbie zdrowia jest naprawdę niewiele; wielka szkoda, ale tego nie uczą w szkołach, to się nazywa charakter, charyzma, itp.

  natomiast jeśli chodzi o pielęgniarki, to też nie mam powodów do narzekań, chociaż jak wiadomo jest wokół nas więcej i dlatego też różnorodność jest większa.

  „Służba zdrowia” powinna być dla ludzi z powołaniem, ja mam to szczęście być pod opieką lekarza, który ten dar od Boga posiadł i daj Boże aby Jemu zdrowia i cierpliwości dla nas pacjentów nigdy nie zabrakło.

  #6026

  Michal
  Participant

  Jak juz jesteśmy w temacie. Od 2012 r. z dniem 1 stycznia wchodzi w życie nowelizacja ustawy o prawach pacjenta. Nowe przepisy powinny ułatwić dochodzenia odszkodowania za popełnione błędy medyczne. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Pacjenta http://www.bpp.gov.pl/index.php?id=a2#kom27

  Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce?

  #6027

  wladeczek
  Participant

  Jestem na malutkiej stacji w Olesnicy.Dziesieciu pacjentow,personel super,jak w rodzinie.

  #6028

  Michal
  Participant

  Władek, kiedyś zbierałem informacje na temat liczby pacjentów na stacjach dializ i za nic nie mogłem sobie przypomnieć gdzie jest ta kameralna stacja. teraz już będęwiedział że to Oleśnica.

  Robicie moze kolację opłatkową lub coś podobnego na święta?

  #6029

  wladeczek
  Participant

  Czesc.Moja stacje w najpiekniejszym miescie Olesnicy otwarlo Centrum Dializa dwa lata temu,zartuje ze specjalnie dla mnie.Byla troche jak od macochy bo zachorzal nam nefrolog i potencjalnych pacjentow lykal Wroclaw ale od tego roku mamy fajna pania doktor i zaczyna sie rozwijac.Pielegniareczki do rany przyloz chociaz to one kluja tzn rania.Atmosfera jak w domu,nie da sie porownac z duzymi stacjami na 3 zmiany z 30 lozkami.Co do imprezek to oczywiscie urodziny,imieniny,jajeczko,oplatek jak w rodzinie nie jest sie anonimowym.We wrzesniu bylem w Kolobrzegu,polecam goscinne na ul.Jednosci Narodowej.Pozdrawiam.

  #6030

  Jantar
  Participant

  Witam wszystkim. W stacji dializ z której ja korzystam a jest ona w Pabianicach mamy naprawdę wspaniały personel medyczny. Jest to personel od którego pomoc i opieka płynie ze szczerego serca i jesteśmy im za to im bardzo wdzięczni.

  Gdyby tak zajmowali się pacjentami lekarze z poradni nefrologicznych i oddziałów szpitalnych to na pewno wielu pacjentów nie musiało by mieć teraz dializ.

  Ja na nerki leczę się od ponad 25 lat i leczenie ograniczało się tylko do badań i wizyt kontrolnych. Właściwe leczenie podjęto kiedy było na nie za późno. W czasie tego leczenia ukryto fakt że w Polsce przeprowadza się przeszczepy wyprzedzające dializy. Poinformowano mnie tylko że dializy to szansa na przeszczep i powrót do normalnego życia i czym prędzej się na nie zdecyduję tym lepiej. Gdy poprosiłem lekarza z poradni o skierowanie mnie na badania kwalifikujące do przeszczepu zanim rozpocznę dializy ten odpowiedział że tylko kieruje do stacji dializ. Nawet nie zareagował jak powiedziałem że w rodzinie może być dawca. Od tego momentu do pierwszej dializy upłynęło 2 lata.

  W samej zaś stacji spotkałem się serdecznością i przyjazną atmosferą. Dializy zacząłem 28 marca 2011 i jestem już po wszystkich badaniach do przeszczepu dzięki pełnemu zaangażowaniu pani ordynator.

  #6031

  Tommy
  Participant

  u mnie w Katowicach na nic nie mogę narzekać, pielęgniarki bardzo miłe, zawsze zagadają, a do tego fachowe, 10/10 pkt 🙂

  #6032

  Jantar
  Participant

  Witam. Tak jak pisałem wcześniej. Nasz personel dla nas to tak jak druga rodzina. Lekarze jak matka i ojciec a pielęgniarki jak siostra i brat. Po prostu są wspaniali.

  #6033

  Romek
  Participant

  To aby pozazdrościć takiej opieki medycznej, bo mało w którym miejscu w Polsce tak jest. Jantar a jaka to firma?

  #6034

  Jantar
  Participant

  Witam Romku. Od października ubiegłego roku Firma Fresenius a wcześniej Eurodial.

  Za czasów Eurodial posiłki mieliśmy w trakcie dializ a teraz po jej zakończeniu i to jest decyzja firmy Fresenius udokumentowana pisemnie dlaczego tak jest a nie inacze.

  #6035

  MariaDorota
  Participant

  Tommy!

  Mąż również jest zadowolony z Katowic (w Jego przypadku dokładnie Ochojec).

  Jest co prawda jeden lekarz, którego ciężko złapać w czasie dializ, ale dzięki Bogu nie ma dyżuru codziennie 🙂

  Oczywiście najbardziej chwali pielęgniarki 🙂 🙂

  Oj Wy faceci 🙂

  #6036

  Tommy
  Participant

  w Ochojcu stacja jest prywatna, dlatego nie ma na stałe lekarza. wiadomo kwestia $$ . Ale w razie problemów jest szpital na miejscu.

  Chciałem do Ochojca, ale że byłem w poradni na Francuskiej to tam już zostałem:)

  #6038

  bednarek
  Participant

  Drodzy Dializowicze:-). Dializuję się w stacji FMC w Radomiu. Nie przesadzę ani odrobinkę jeśli powiem, że w mojej stacji personel medyczny jest na bardzo wysokim poziomie. Świetni lekarze a zwłaszcza Pani Dr Sławek oraz przemiłe i bardzo kompetentne pielęgniarki.

  #6039

  Syla
  Participant

  Bardzo się cieszymy jak słyszymy pochlebne informacje na temat personelu pracującego w Stacjach Dializ:)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)

You must be logged in to reply to this topic.