Home Forums Informacje praktyczne Koordynatorzy

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  robertow 8 years, 2 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #4498

  dorotka
  Participant

  Jak wygląda sprawa koordynatorów w Krakowie, Małopolsce. Ostatnio tj w święta podobno była taka sytuacja, że młody człowiek maiał wypadek tz postrzelił się. Dokładnie nie wiem jak było ale, że dzwonili po szpitalch (nie wiem kto czy lekarze czy rodzina) nawet do poltransplantu do Warszawy aby pobrano narządy. Rodzina na to się zgadzała jak najbardziej. Ale były święta i głuche telefony i nie miał kto pobrać tych narządów. Moja mama to słyszała w radio i mówiła że w którejś gazecie było to opisane, dzienniku ogólnopolskim. Nie mam tej gazety. Jadąc na dializę z koleżanką ona mówi, że u nich był przypadek , że w święta rodzina chciała oddać narządy do przeszczepu i nie miał kto pobrać bo nigdzie nie można się było dodzwonić. Chyba domyśliłam się, że chodzi o ten sam przypadek.

  Dla mnie wniosek, że nie działa ten system w Polsce a zwłaszcza w Małopolsce i należy coś zrobić aby było lepiej. Dobrze, że piszecie na naszej stronie o koordynatorach.

  #5661

  Michal
  Participant

  http://www.czelej.com.pl/images/5m2.pdf

  Powyżej link do artykułu na temat koordynatorów transplantacyjnych oraz informacje o bardzo niepokojącej statystyce w Małopolsce.Jednak nie posiadam na chwilę obecną bliższych informacji o koordynatorach w krakowskich szpitalach.

  #5662

  Michal
  Participant

  http://www.przeszczep.pl/?a=tekst&id=138

  Kolejny artykuł na temat problemów z pobraniem organów do transplantacji w Krakowie.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  #5663

  dorotka
  Participant

  Dziękuję za linki na temat koordynatorów. Dobrze, że coś się dzieje w tej sprawie. Dobrze, że byli i są ludzie, którzy tym się zajmują często nawet jako wolontariusze.

  Pozdrawiam :))

  #5664

  robertow
  Participant

  Witam! dziękuję za to że teraz coraz głośniej mówi się o koordynatorach .Jest to bardzo ważny temat ,ponieważ ludzie niektórzy nie wiedzą po co i dlaczego są tacy ludzie.Mam pytanie czy ktoś może wie na temat koordynatorów w Zielonej Górze .Pozdrawiam

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.