Home Forums Informacje praktyczne JASKRA

This topic contains 2 replies, has 2 voices, and was last updated by  Jantar 6 years, 8 months ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #4519

  Syla
  Participant

  Witam Was Kochani serdecznie!!!

  Potrzebuję opinii od osób przewlekle chorych na nerki lub dializujących się nt. jaskry – czy znacie może pacjentów z taka przypadłością. Będę wdzięczna zea wszystkie opinie.

  Pozdrawiam serdecznie Syla;)

  #5811

  Jantar
  Participant

  Witaj Syla. Jak na razie nikt nie napisał na ten temat. Otóż ja spotkałem się z podobną przypadłością osobiście jeszcze przed dializami. Przypadłością tą jest zaćma którą dostałem podczas leczenia sterydami do których zalicza się ENCORTON. Jest to lek HORMONALNY. Schorzenie to wystąpiło podczas schodzenia z tego leku i po upływie niespełna dwóch lat wzrok tak się pogorszył że muszę nosić okulary -5.5 i dodatkowo oczekuję na zabieg usunięcia zaćmy.

  Jaskra jest też jednym ze skutków ubocznych spowodowanych leczeniem tym specyfikiem.

  O wszystkich innych skutkach ubocznych można przeczytać w ulotce tego leku a są miedzy innymi: zwiotczenie skóry, osłabienie mięśni, Kruchość kości, Nasilenie cukrzycy, Zmętnienie soczewek ( zaćma ), Zmiany zapalne w tkance kostnej i wiele innych schorzeń.

  Jeżeli byłaś leczona tym lekiem przez dłuższy czas lub go nadal używasz to te objaw może wystąpić. Zależeć to będzie miedzy innymi od dawki jaką bierzesz, okresu w jakim bo bierzesz, twojej kondycji, i czasu w jakim schodzisz z tego leku ( Im wolniej schodzisz tym lepiej )ponieważ większość skutków ubocznych zaczyna występować podczas zbyt szybkiego schodzenia z tego leku.

  Ja brałem 30mg na dobę w jednej dawce przez ponad półtora roku. A sutek jak pisałem wyżej: zaćma + cukrzyca typ II, Zwiotczenie skóry i tworzące się wybroczyny po lekkim zadrapaniu. A we wcześniejszym okresie silne osłabienie organizmu i podatność na różne infekcje.

  Jeżeli mogłem pomóc to jest mi niezmiernie miło. Pozdrawiam

  #5812

  Jantar
  Participant

  To jest linki do strony na temat Encortonu który stosuję się też przy leczeniu nerek.

  http://www.doz.pl/leki/p2535-Encorton

  http://przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=787

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.