Home Forums Wyjazdy wakacyjne Jak zorganizować wakacje?

This topic contains 14 replies, has 8 voices, and was last updated by  dorotka 4 years, 11 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • #4487

  bozenakrakow
  Participant

  Czy ktoś mógłby udzielić informacji, jak w ogóle załatwić wyjazd wakacyjny? Dializuję się od pół roku, a chciałabym gdzieś latem wyjechać, ale kompletnie nie wiem, jak miałabym go zorganizować. Dzięki za wszelką pomoc.

  #5552

  dorotka
  Participant

  Zależy gdzie chcesz wyjechać. Polecam Łebę bo bez problemu można załatwić dializy gościnne w Lęborku. Wiem, że w Kołobrzegu również ale ja tam jeszcze nie byłam. Ja chciałabym teraz do Władysławowa to może taż ktoś wie gdzie tam załatwić dializy albo w Augustowie nad jeziorami. Wogóle to chciałabym jechać nad Adriatyk. Może ktoś był i wie jak to zorganizować?

  #5553

  bozenakrakow
  Participant

  Łebę chetnie odwiedze,bylam tam i jest super, ale to mam jeszcze wspomnienia z wakacji przed dializami.Bardzo prosze o napisanie jak moge zalatwic goscinne dializy.

  #5554

  dorotka
  Participant

  Dzwonisz na wybraną stację i pytasz czy robią dializy gościnne i czy w tym a tym terminie Ci zrobią. Później ustalasz na swojej stacji czy możesz wyjechać. Na niektórych stacjach to sami lekarze załatwiają goscinne dializy tylko mówisz gdzie. Dostajesz przepis dializy i jedziesz.

  #5555

  kasia
  Participant

  Z Władysławowa będzie najbliżej do stacji dializ w Wejherowie.

  Na miejsce wakacyjnego wypoczynku polecam małą,ale uroczą miejscowość nadmorską Białogórę.Przepiękna,szeroka,czysta plaża i naprawdę zaciszne miejsce.Stamtąd również można dojechać na dializę do Wejherowa-ok.30-40min.

  #5556

  dorotka
  Participant

  Czy z Białogóry samemu się dojeżdża do Wejherowa i czy dobre połączenie czy jest karetka i dowożą tak jak w Lęborku?.

  #5557

  kasia
  Participant

  Co do dializ gościnnych na Wybrzeżu w nadchodzącym sezonie letnim -zrobiłam dziś mały wywiad.Otóż – stacja dializ w Wejherowie nie przyjmuje niestety dializ gościnnych.Pozostaje zatem z Białogóry dojechać do Lęborka-trochę dalej,ale niewiele.

  Z Władysławowa też najbliżej jest Lębork albo ewentualnie Sopot.W Sopocie dializy są możliwe,ale samemu trzeba by dojechać-przynajmniej do Gdyni.Termin ustalić należy z Ordynatorem-nr tel.606-656-050 (dr Biernacki).Z Płw.Helskiego w sezonie wakacyjnym istnieje połączenie kolejowe z Gdynią.

  W samej Gdyni jest stacja dializ w Redłowie,ale powiedziano mi,że tego lata będą przechodzić modernizację i polecili właśnie Sopot.

  Myślę,że ciekawym i urokliwym miejscem na spędzenie urlopu/wakacji na Pomorzu jest także Pojezierze Kaszubskie oraz Bory Tucholskie.A w samym sercu Kaszub- w Kościerzynie-znajduje się stacja dializ-tel.58-686-00-20.Dializy gościnne należałoby umówić na ok.miesiąc przed terminem.

  #5558

  Anonymous

  Witam!

  Słuchajcie Lębork od Łeby dzieli ok. 30km, co nie jest bez znaczenia tak przy korzystaniu z karetki, jaki z własnego samochodu. Nad morzem polecam Kołobrzeg ( dwie stacje: prywatna i państwowa), lub Gdańsk (4 stacje dializ).

  Bardzo ważne dla pacjentów z HBS+; dzwoniąc trzeba zacząć od tej informacji, bo nie wszystkie stacje mają takie nerki. Podobnie z transportem, najlepiej od razu pytać czy można na niego liczyć, zanim zaczniesz załatwiać kwaterę.

  Dla osób z własnym samochodem polecam krainę pięknych lasów i jezior z dializami w Miastku lub Drezdenku.

  #5559

  Michal
  Participant

  Witam 🙂

  Znalazłem ciekawy artykuł na temat dializ wakacyjnych: http://e-kobiety.pl/zdrowie/-u-lekarza/1916-fresenius-incp-nerki-na-wakacjach

  #5560

  gosial11
  Participant

  W zeszłym roku byłam w Kołobrzegu. Bez problemu załatwiłam dializy w stacji dializ na ul. Jedności Narodowej.

  #5561

  Michal
  Participant

  Witam

  Gdyby ktoś potrzebował poniżej znajdują się dane wyżej wspomnianej stacji dializ w Kołobrzegu jeśli jednak macie informację że mogą być nieaktualne proszę o kontakt.

  NZOZ Międzynarodowe Centrum Dializ Kołobrzeg

  ul. Jedności Narodowej 86/88,

  78-105 Kołobrzeg

  nr. tel: 094 354 54 30

  e-mail: mcd.kolobrzeg@euromedic.pl

  #5562

  poul
  Participant

  Witam

  Rok temu byłem w Karwi-Ostrowo i dializowałem się w Lęborku(bardzo miła atmosfera). Dojeżdżałem swoim autem(60 km). W tym roku będę koło Łeby i wybrałem dializy też w tej stacji.

  #6710

  Anonymous

  jakieś dobre rady?

  #6711

  Anonymous

  wolą sukienki to najważniejsze rzeczy dla mnie.
  Uwielbiam zakupy w Internecie od dressfirst.com
  http://www.dressfirst.com/

  #6713

  dorotka
  Participant

  Do Wysowej też warto na wakacje pojechać. To miejsce bardzo przyjazne dializowanym osobom i chorym na nerki.Proszę zobaczyć:
  http://www.tvp.pl/katowice/magazyny/programy-tvp-katowice/wideo/w-80-dni-dookola-lata-wysowazdroj/12170879

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.