Home Forums Dializa i Ty Gorąca prośba!

This topic contains 8 replies, has 5 voices, and was last updated by  gosial11 7 years, 2 months ago.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • #4526

  aniasa0
  Participant

  Witam!

  Jestem uczestnikiem studiów doktoranckich w Zakładzie Nefrologii, w związku z tym, iż piszę doktorat na temat „Jakości życia pacjentów dializowanych” mam do Państwa ogromną prośbę, aby Państwo poświęcili chwilę na wypełnienie ankiety, której wyniki posłużą mi do celów naukowych, dostępna jest ona pod adresem /dwa linki, bo dwie części ankiety/:

  http://www.ankietka.pl/ankieta/55236/jakosc-zycia-pacjentow-dializowanych-cz-1.html

  http://www.ankietka.pl/ankieta/55243/jakosc-zycia-pacjentow-dializowanych-cz-2.html

  Z góry dziękuję za poświęcony czas oraz za wypełnienie ankiety- proszę o wypełnienie obu części, gdyż tylko cały komplet stanowić będzie dla mnie cenne źródło informacji.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ania

  #5880

  dorotka
  Participant

  Może pomogłam Pani w pisaniu pracy. Często takie ankiety są na dializach. Pozdrawiam i życzę jak najbardziej prawdziwych danych.

  #5881

  gregor
  Participant

  mam nadzieje że mogłem Pani pomóc pozdrawiam

  #5882

  aniasa0
  Participant

  Dziękuje Państwu ślicznie za poświęcony czas oraz za wypełnienie ankiety, zaś jeśli ktoś z Państwa znajdzie chwilę czasu zachęcam do wypełnienia arkusza, oto linki do dwóch części:

  http://www.ankietka.pl/ankieta/55236/jakosc-zycia-pacjentow-dializowanych-cz-1.html

  http://www.ankietka.pl/ankieta/55243/jakosc-zycia-pacjentow-dializowanych-cz-2.html

  PS. Ma Pani rację, iż tego typu arkuszę wypełniają Państwo w stacjach dializ. Tymczasem dziękuje jeszcze raz, pozdrawiam!

  Ania

  #5883

  Anonymous

  Witam! Czy nie uważacie, że ankieta jest zbyt tendencyjna? Przecież nasza choroba nie jest końcem świata i jednym pasmem bólu i niepowodzeń; pozdrawiam forumowiczów.

  #5884

  dorotka
  Participant

  Może masz rację ale być może zostanie wykorzystana ta praca przez kogoś do poprawy jakości życia pacjentów na dializach to myślę, że warto wypełnić.

  Różne już wypełniałam ankiety i niekiedy śmieszyły mnie niektóre pytania albo wydawały się bez sensu.

  Było pytanie min.: Jak się czujesz? Odpowiedzi: gorzej niż śmierć, a później skala od 0 do 10.

  Dziwiło mnie jak można się czuć gorzej niż śmierć? A jednak ostatnio doświadczyłam tak okropnego bólu i wielkiego (zresztą nadal trwa czyli ponad 3 tygodnie), nić nie przynosi ulgi. Momentami myślałam że lepiej naprawdę umrzeć niż tak strasznie cierpieć. Jednak muszę wytrwać bo mam zamiar jeszcze pożyć. Tak naprawdę zawsze myśle, że nasza choroba jest najlepszą, można ratować się dializami przez długie lata i długo funkcjonować, a jeszcze jest przeszczep.

  Pozdrawiam

  #5885

  Anonymous

  To wszystko co napisałaś to prawda, ale ja miałem co innego na myśli; Ankieta jest zatytułowana „Jakość życia pacjentów dializowanych”, natomiast tak naprawdę to dotyczy tylko i wyłącznie negatywnych objawów związanych z bólem, depresją i zaburzeniami snu, które mogą wystąpić u niektórych pacjentów.

  Wspieram Cię w Twojej walce z bólem, życzę wytrwałości i powodzenia; cieszę się,że mimo tych przeciwności zaglądasz tutaj i dzielisz się z nami swoim bogatym doświadczeniem.

  #5886

  dorotka
  Participant

  Może jak ktoś zobaczy że np większość pacjentów ma depresję to pomyśli „trzeba coś z tym zrobić”. Wierzę, że te badania nie są tylko dla samych badań, czy dla zdobycia tytułu ale ktoś to wykorzysta (a może i nie?).

  Dzięki za wsparcie bo w takich chwilach ciężkich potrzebne bardzo. Jak jestem tak „uziemiona” to internet dla mnie jest oknem na świat a na forum na stronach OSOD mogę popisać z ludźmi w podobnej sytuacji jak moja, z podobnymi problemami. Tobie też życzę wytrwałości, jak najlepszego zdrowia, siły i pogody ducha.

  #5887

  gosial11
  Participant

  Mnie nie dziwią te pytania a wręcz zaskakują trafnością. Dializuję się ponad 20 lat i niestety mam większość wymienionych w ankiecie dolegliwości. Może ktoś pomyśli aby to zmienić, coś z tym zrobić i pomóc takim jak ja pacjentom bo wiem, że nie jestem osamotniona w takim odczuciu.Pozdrawiam Cię, dorotko i wszystkich „uziemionych”przez chorobę oraz życzę wszystkim pogody ducha, wytrwałości i nie poddawania się!!!

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.