Home Forums Dializa i Ty ciśnienie na dializie

This topic contains 5 replies, has 5 voices, and was last updated by  Michal 5 years, 7 months ago.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #4792

  Romek
  Participant

  Chciałem zapytać jakie macie ciśnienie podczas dializy? Bo ja ostatnio mam barzdo niskie (40-60), kilka razy nawet zasłabłem. I już tak sobie myślę, że chyba długo nie pożyję już…bo opcji przeszczepu nie ma, a to lekarze zaniedbali przez ponad 8 lat, a zdrowie coraz słabsze. Kiedyś, być może już niedługo pojadę tam i już nie wrocę, i to chyba jest najgorsze żyć w tej świadomości śmierci w tym bólu fizycznym, nie spanie po nicach, nie do wytrzymania bóle pleców i nóg.

  #6510

  dorotka
  Participant

  Witam Cię Romku…

  Czasami jest ciężko na dializie a nawet bardzo często jest ciężko ale nie wolno się poddawać! Ciśnienie niskie może być od niskiej wagi tzw suchej wagi lub też zbyt wysokich przyborów między dializami. Musisz porozmawiać o tym z lekarzem. Też miałam niedociśnienia na dializie i wiem jak to męczy. Wytrwałam jednak 20 lat i od dwóch jestem po przeszczepie. Im więcej bolą kości tym bardziej myślę ze należy podjąć rehabilitację, postarać się o szpital uzdrowiskowy np w Wysowej. Bardzo pomaga a wiem to z własnego doświadczenia i taki turnus ładuje baterie u człowieka na cały rok. Poza tym warto porozmawiać z ludźmi mającymi te same problemy ze zdrowiem. Trzymaj się ciepło i napisz coś więcej o sobie. Pozdrawiam ….

  #6511

  Syla
  Participant

  Romku Dorotka ma rację – głowa do góry!

  Porozmawiaj z lekarzem o swoim ciśnieniu.

  Przyczyn może być wiele: niska sucha waga, źle ustawione wartości sodu podczas dializy, za duża ultrafiltracja, ogólne wyczerpanie organizmu, zmęczenie.

  Istotne też jest czy bierzesz przed dializą leki hipotensyjne (obniżające ciśnienie krwi).

  Pozdrawiam

  #6513

  Romek
  Participant

  Romek już z wami nie popisze. Zmarł w ostatnią środę. I taka jest właśnie służba zdrowia w Polsce. Błądy lekarzy i ciągłe dializy wyniszczają organizm, a osoby dializowane powinny miec opiekę psychologa, bo większosć z nich czeka tak naprawdę na śmierć bo nigdy nie zrobiony zostanie przeszczep. Samo zaś prowadzone przez państwa stwoarzyszenie tak naprawdę nie pomaga tym osobom, służy jedynie do komunikacji. Ministerstwo Zdrowia powinno zrobić dobrą kampanie społeczną o transplantacji, żeby nerek np. z wypadków było więcej. Większości z Państwa na tym forum udało się mieć przeszczep jednak tysiace ludzi w Polsce nie mają i nie dożywają takiej szansy.

  #6514

  wladeczek
  Participant

  ŻEGNAJ!!!KONIEC MĘKI.SPOCZYWAJ W POKOJU.

  #6515

  Michal
  Participant

  Ministerstwo Zdrowia łoży pieniądze na wsparcie kampanii promującej transplantacje w tym dawstwo żywe (Żywy Dawca Nerki). Również nasze Stowarzyszenie w miarę możliwości (głownie finansowych) również stara się promować ten typ leczenia nerkozastepczego jednak jak wynika z naszego doświadczenia oraz zaprzyjaźnionych organizacji jedna lub dwie kampanie społeczne nie zmienia od razu nastawienia społeczeństwa na to trzeba pracować wiele lat. W tej chwili może już nie jesteśmy na początku naszej drogi ale jednak zostało nam sporo do przejścia.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.