Home Forums Poznajmy się Chętnie pomogę

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by  Syla 6 years, 10 months ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #4591

  Michal
  Participant

  Witam nazywam się Kruk Mateusz mam 27 lat od 1998 roku dializowałem się początkowo metodą hemodializ, a następnie otrzewnowo i po niespełna dwóch latach doczekałem się przeszczepu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nerka funkcjonowała przez 5 lat i 6 miesięcy następnie byłem zmuszony powrócić na dializy i ponownie oczekiwałem na przeszczep. Minął rok i sześć miesięcy i doczekałem się nerki. Tym razem w Bydgoszczy od 2004 roku jestem pod kontrolą w tamtejszym szpitalu. Jeśli szukasz pomocy lub po prostu chciałbyś zasięgnąć informacji o tym wszystkim co wiąże się z niewydolnością nerek albo po prostu chciałabyś/chciałbyś porozmawiać o problemie dializ otrzewnowych, hemo i przeszczepach napisz do mnie o tym co Cię nurtuje i co chciałbyś/chciałabyś wiedzieć. Jeśli tylko będę umiał to wyjaśnię jak można sobie spróbować poradzić z tym zapewne olbrzymim problemem. Odpiszę jak najszybciej tylko będę mógł.

  Kontakt do mnie:

  Dyeus@poczta.fm

  691-144-926

  Jeśli będziesz chciał/chciała po ustaleniu jakiegoś terminu możemy się spotkać i porozmawiać. Mieszkam w województwie Małopolskim powiat Bocheński.

  Postaram się pokazać, jak z dializami i przeszczepem można w miarę możliwości normalnie żyć i prowadzić aktywne życie. Jeśli będziesz zainteresowany skontaktuj się nic przecież nie tracisz.

  Z poważaniem Kruk

  #5958

  pablok17
  Participant

  Cześć Mateusz mówisz, że chętnie pomożesz. To mam prośbę mój tata od marca jest hemodializowany, a od jakiegoś czasu zaczęła go swędzieć skóra na całym ciele myśleliśmy, że to zbyt duży poziom fosforu, ale teraz ma w normie mimo to swędzenie nie ustało, podobnie jak nie pomaga smarowanie i nawilżanie kosmetykami typu emolium czy jesteś w stanie coś na to poradzić?

  #5959

  Syla
  Participant

  Witam!

  Swędzenie skóry nie jest tylko i wyłącznie związane w podwyższonym poziomem fosforanów w organizmie.

  Bardzo często chorzy mają reakcję uczuleniową na dreny używane do samego zabiegu hemodializy oraz na środek używany do reutylizacji dializatorów. Zapytaj na Stacji Dializ gdzie tata się dializuje czym są sterylizowane dreny do dializy i czy dializatory są jednorazowego użytku czy są reutylizowane. Czekam na info.

  Pozdrawiam

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.