Home Forums Dializa i Ty Cewnik ostry do HD

This topic contains 4 replies, has 5 voices, and was last updated by  Anonymous 7 years, 4 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #4589

  Agnieszka
  Participant

  Mam pytanie czy z cewnikiem ostrym do HD można iść do pracy, a mianowicie mam na myśli pracę za biurkiem przy komputerze – biurową. Chciałam coś poczytać na ten temat w sieci ale nie ma lub nie mogę nic znaleźć. Pozdrawiam Agnieszka.

  #5939

  Michal
  Participant

  Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale szukam kogoś kto będzie umiał. Mam nadzieję, że ktoś niedługo coś napisze albo ja kogoś znajdę 🙂

  #5940

  dorotka
  Participant

  Też miałam cewnik przez 4 miesiące i był tak fajnie ułożony na obojczyku, że wogóle nie było go widać i mi nie przeszkadzał. W tym czasie nie pracowałam ale studiowałam, miałam obronę pracy i było wszystko w porządku. Cewnik dobrze podawał do dializy i nie było z nim żadnego problemu.

  Moja koleżanka jak miała cewnik to pracowała przez długi czas przy produkcji makaronu. Kilka razy jej wymieniano ten cewnik w tym czasie.

  Wiem, że są różne typy cewników, różne rodzaje i chyba przy niektórych nie jest wskazany nadmierny wysiłek i ruch bo np może dojść do zatkania cewnika lub zakażenia nie wspominając o wypadnięciu. Najlepiej o to zapytać lekarza prowadzącego.

  Pozdrawiam

  #5941

  robertow
  Participant

  ja miałem cewnik w szyi i ,,normalnie ” funkcjonowałem pracowałem i chodził wśród ludzi aż do momentu wykształtowania się nowej przetoki

  Pozdrawiam

  #5942

  Anonymous

  Ma rację Dorota, decyzja należy do lekarza, ale jeśli jest to cewnik w szyi to nie powinien robić problemów ; Pozdrawiam.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.