Home Forums Problemy na stacjach dializ Zmiana właściciela stacji dializ Re:Zmiana właściciela stacji dializ

#6119

Jantar
Participant

Witam Dorotko.

Nie wątpliwie jest to jedna z najlepszych firm mająca dużą sieć stacji dializ w kraju jak i za granicą. Nowoczesny sprzęt i wysoki procent osób po transplantacji oraz bardzo wykwalifikowany personel medyczny.

Nam jako pacjentom chodzi o konkretne uzasadnione odpowiedzi na nurtujące nas problemy.

Dla mnie wiele spraw do końca nie jest przekonująco wyjaśnionych np.

Z powodu wysokiego ryzyka bakteriologicznego stolik nie może być współdzielony z innymi pacjentami. Nie może być wykorzystywany do jedzenia, odkładania produktów spożywczych napojów,toreb, książek, gazet itp.

Ale stanowisko dializacyjne jest współdzielone między pacjentami ponieważ z tego samego stanowiska w ciągu dnia korzystają trzy osoby. Nie mniej jednak stanowisko podlega każdorazowej dezynfekcji mokrej a sztuczna nerka dodatkowo dezynfekcji gorącej. Jest to bardzo przestrzegane. Dlaczego zatem takiej samej dezynfekcji mokrej nie może podlegać stolik który mógł by wykorzystywać pacjent.

U nas wcześniej tak było stolik każdorazowo był dezynfekowany.

Takich przekładów można by przytoczyć wiele.

Odpowiedz na każde pytanie lub uwagę powinna być racjonalnie wytłumaczona i umotywowana tak aby nie budziła żadnych wątpliwości co do jej słuszności. Pacjentom łatwiej było by to zrozumieć i dostosować się tak jak wspomniałaś.

Cały problem tkwi w tym że jedni pozwalają na to na co inni nie pozwalają i odwrotnie.

Pozdrawiam