Home Forums Problemy na stacjach dializ Zmiana właściciela stacji dializ Re:Zmiana właściciela stacji dializ

#6107

Jantar
Participant

Witam ponownie. Niedawno przeglądałem stronę internetową firmy Fresenius Nephrocare. Jest tam zamieszczony dokument PDF Prawa Pacjenta w którym jest napisane że w placówkach zdrowotnych stacjonarnych pacjent ma prawo do osobistego,telefonicznego lub korespondencyjnego kontaktu z innymi osobami. Wartościowe rzeczy osobiste może oddać do depozytu na koszt placówki. Stacje dializ to w końcu też placówka zdrowotna stacjonarna.

Na ich stronie jest też mapa z wykazem ich stacji dializ w całej Polsce wystarczy najechać kursorem na znaczek i wyświetlają się dane placówki. I co ciekawe zauważyłem że w naszej stacji dializ jest ordynatorem Pan nie Pani jak do tą byłem przekonany i ten sam Pan jest też ordynatorem stacji dializ w odległym o 154km Płońsku.

Pacjenci mi powiedzieli że faktycznie był Ordynatorem naszej stacji ale przeszedł gdzie indziej i jego obowiązki pełni Pani dr….. Dlaczego więc firma Fresenius podaję że jest ordynatorem aż dwóch stacji dość odległych od siebie. Ciekawy przypadek – jeżeli to co piszą jest prawdą to jak można pełnić obowiązki ordynatora w tym samym czasie w dwóch odległych miejscach. Co o tym sadzicie

Pozdrawiam