Home Forums Poznajmy się Recepty Re:Recepty

#6155

Jantar
Participant

Witam Michal. To jest zwykła upierdliwość. Widocznie ktoś chce się wykazać że jest potrzebny i wymyśla te bzdurne ustawy. Jak się nie będzie wykazywał to znaczy że nie jest potrzebny. Ale to nie wszystko. Słyszałem ze aptekarze nie będą mogli wydawać tańszych zamienników leków wydawanych na receptę tak jak to robią w chwili obecnej. Ponoć w ten sposób przynoszą straty NFZ. Lekarze jak wiem przepisują leki droższe przez co przynoszą zyski.

Mnie samemu lekarz przepisywał leki o łącznej wartości ok. 200zł na ogół pochodzenia zagranicznego w aptece dostawałem zamienniki polskie i koszty recepty zmalały do ok 110zł.

Dla przykładu Milurit 1 op. w cenie ok 6.50zł odpowiednik polski Allupol 1 op w cenie ok. 3.20zł za 1 op.taka sama ilość tabletek.

Wapno które musimy brać na ograniczenie fosforanów dostawałem Calperos 1000 100 kap.w cenie ok 45zł . Starczał mi na miesiąc. Teraz dostaję Węglan Wapnia Strącony FP 250g w postaci proszku dozowany łyżeczką od herbaty i starcza mi na ok. 2 miesiące a kosztuje 34.20zł. O zmianę musiałem poprosić lekarza bo sam tego nie zrobił.

Pozdrawiam