Home Forums Poznajmy się Pytanie Re:Pytanie

#5909

dorotka
Participant

Większość pacjentów faktycznie dostaje potwierdzenie z Poltransplantu ale nie wszyscy. Ja nigdy nie dostałam ale jak byłam zgłoszona i ktoś sprawdzał mi na miejscu w Poltransplancie to byłam na liście. Można wysłać mail i w ciągu kilku dni odpisują czy jest się już zgłoszonym. Napisali mi też ile mam punktów za czas dializ. Wiem że miałam źle tam w systemie wypełnione dokumenty, z tego co się dowiedziałam później to brakowało min, daty rozpoczęcia dializ. Tak więc miałam 15 punktów za staż a za jakieś dwa/trzy lata jak uporządkowane zostały moje dane tych punktów za sam staż od razu miałam 25 (to bardzo dużo) i po zgłoszeniu 20 września od razu miałam w ciągu dwóch tygodni dwa wezwania. Od 11 października jestem po przeszczepie. Po 20 latach bez 4 miesięcy wkońcu się doczekałam. Szkoda, że tak późno.

Dlatego przestrzegam pacjentów zgłoszonych aby ciągle sami sprawdzali i pilnowali czy są zgłoszeni, aby pilnowali badań bo lekarz ma kilkudziesięciu pacjentów na Stacji Dializ i może coś nie dopilnować, przeoczyć. Na pewno jak zapytamy lekarza to też udzieli informacji co do badań.

Można też listę fakultatywnych i obligatoryjnych badań znaleźć na stronach Poltransplantu.

Teraz jak mnie zgłoszono do przeszczepu przytarczyc po miesiącu dostałam potwierdzenie podpisane przez panią dr D. Lewandowską. Następnie zadzwonił doktor od przytarczyc i mogę jechać jak będę w dobrej kondycji ponieważ to z moich komórek macierzystych będzie przytarczyca.

Pozdrawiam