Home Forums Problemy na stacjach dializ Prywatne stacje dializ Re:Prywatne stacje dializ

#6208

Jantar
Participant

Witam. Zgadzam się z Tobą Dorotko.

Stacje dializ nastawione są na zarobek czym więcej pacjentów tym lepiej.

Nefrolodzy nie chcą kierować pacjentów na badania i zgłaszać do przeszczepu wyprzedzającego dializy bo to dla nich za żmudna praca i dodatkowo za to NFZ im nie chce płacić a za swoją pensję tego robić nie chcą choć mają taki obowiązek. Wolą czekać aż pacjent dojrzeje i kierować go po przez szpital do stacji dializ, bo wypisanie skierowania do szpitala zajmuje parę minut i sprawa załatwiona.

NFZ chce jak najwięcej zaoszczędzić i nie ma zamiaru wydawać dodatkowych pieniędzy na ten cel.

Ministerstwo zdrowia udaje że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie chce widzieć tego problemu.

A na tym wszystkim tylko cierpi pacjent a najwięcej taki który nie ma układów i zasobnej kieszeni a takich jest mnóstwo.

Jak by FNZ dogadał się z nefrologami że z zaoszczędzonych pieniędzy na dializach w wyniku przeszczepu płacił by im dodatkowe pieniądze za przeprowadzenie pacjenta przez badania i zgłoszenie do przeszczepu to może by mniej chorych trafiało na dializy.

Ale to by było mało korzystne dla właścicieli stacji dializ bo pacjent zamiast trafić do nich cieszył by się normalnym życiem po przeszczepie.

Wiele się o tym naczytałem. Ten problem był nie raz poruszany przez media . I abyśmy my pacjenci mogli coś z tym zdziałać to chyba musielibyśmy założyć niezawodowy związek osób dializowanych, protestować i strajkować. Ale abyśmy jakoś tam w miarę normalnie żyli to nie możemy pozwolić sobie na opuszczanie dializ.

Po przeczytaniu wielu artykułów taki obraz utknął mi w głowie.

Pozdrawiam