Home Forums Informacje praktyczne Potrzebuje porady Re:Potrzebuje porady

#6354

Jantar
Participant

Witaj Anno. Przy dializach jest wiele dolegliwości i jest to normalne ale nienormalne jest to że lekarze w stacji nie reagują na skargi Twojego taty. Wiele dolegliwości morze mieć też inną przyczynę nie związaną z dializami.

Ja u siebie jeżeli coś mi dolega mówię lekarzowi jaki mam problem a ten od razu interweniuje. Bada,przegląda wyniki przepisuje leki a nawet zleca dodatkowe badania. Nawet przy głupiej biegunce podjął odpowiednie kroki i okazało się że miałem za wysoki potas – po biegunce 6.5 a przed biegunką to lepiej nie mówić. W naszej stacji nie ma tego problemu. Lekarze zawsze mają czas na rozmowy z pacjentem.

Ja choć jestem dializowany od roku to już jestem po wszystkich badaniach do przeszczepu i w tym tygodniu będę do niego zgłoszony a to wszystko dzięki zaangażowaniu nasze ordynator stacji.

Jeżeli lekarze nie chcą reagować to sama z nimi porozmawiaj albo napisz do rzecznika praw pacjenta.

Lekarze w stacjach dializ są po to aby pomagać pacjentom reagować na ich uwagi odnośnie dolegliwości podejmować odpowiednie kroki dawać stosowne zalecenia udzielać porad i niezbędnych informacji a nie siedzieć w gabinecie i popijać kawkę i czekać na koniec dyżuru.