Home Forums Poznajmy się Personel medyczny Re:Personel medyczny

#6030

Jantar
Participant

Witam wszystkim. W stacji dializ z której ja korzystam a jest ona w Pabianicach mamy naprawdę wspaniały personel medyczny. Jest to personel od którego pomoc i opieka płynie ze szczerego serca i jesteśmy im za to im bardzo wdzięczni.

Gdyby tak zajmowali się pacjentami lekarze z poradni nefrologicznych i oddziałów szpitalnych to na pewno wielu pacjentów nie musiało by mieć teraz dializ.

Ja na nerki leczę się od ponad 25 lat i leczenie ograniczało się tylko do badań i wizyt kontrolnych. Właściwe leczenie podjęto kiedy było na nie za późno. W czasie tego leczenia ukryto fakt że w Polsce przeprowadza się przeszczepy wyprzedzające dializy. Poinformowano mnie tylko że dializy to szansa na przeszczep i powrót do normalnego życia i czym prędzej się na nie zdecyduję tym lepiej. Gdy poprosiłem lekarza z poradni o skierowanie mnie na badania kwalifikujące do przeszczepu zanim rozpocznę dializy ten odpowiedział że tylko kieruje do stacji dializ. Nawet nie zareagował jak powiedziałem że w rodzinie może być dawca. Od tego momentu do pierwszej dializy upłynęło 2 lata.

W samej zaś stacji spotkałem się serdecznością i przyjazną atmosferą. Dializy zacząłem 28 marca 2011 i jestem już po wszystkich badaniach do przeszczepu dzięki pełnemu zaangażowaniu pani ordynator.