Home Forums Problemy na stacjach dializ Obywatelskie Nieposłuszeństwo na dializach FMC Re:Obywatelskie Nieposłuszeństwo na dializach FMC

#6473

dorotka
Participant

Wladeczek sądzę, że bardzo dobrą puentę napisałeś na końcu. Wszystko jest do dogadania z personelem stacji na której się dializujemy. Przez 20 lat dializ przeszłam kilka stacji dializ i firm, przeżyłam kilku ministrów zdrowia i reform służby zdrowia. Były różne nakazy, zakazy i inne dziwne zmiany w zasadach działania stacji dializ. Było raz lepiej raz gorzej dla pacjenta ale i dla personelu jednak gdy wspólnie wszyscy współdziałali udało się wszystko pozytywnie załatwić.

Wiadomo, że prywatne firmy nastawione są na zysk ale też można myślę dojść do kompromisu. Firmy aby otrzymać zwrot pieniędzy z NFZ muszą spełniać pewne normy jakości jak ISO itp i zasady te czasem zdają się nieżyciowe. Z drugiej strony nikt policjanta nie postawi koło mnie czy jem czy nie jem, z telefonu też dyskretnie można korzystać z tego co mówią pacjenci. Myślę, że potrzeba trochę zdrowego rozsądku. Na pocieszenie to jest coraz większa konkurencja ze stacjami dializ i już w niektórych regionach istnieje możliwość wyboru stacji dializ.

Pozdrawiam