Home Forums Dializa i Ty krwotok z przetoki Re:krwotok z przetoki

#6326

Jantar
Participant

Witaj.Krwawienia z przetoki zdarzają się dość często ale zaraz po wykłuciu gdy jest zbyt krótko tamowana. Heparyna którą podają w czasie dializ na rozrzedzenie krwi by nie krzepła w przewodach jest krótko działająca do 5 godzin. Acard też rozrzedza krew ale nie tak bardzo.

Ja biorę acard i dodatkowo Clecsan ( czyli heparyna długo działająca ) na rozrzedzenie krwi z powodu zakrzepu w przetoce i u mnie nie występują krwotoki.

W tym wypadku powinnaś natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Być może u twojej mamy występuje zanik krzepliwości krwi. Takie przypadki zdarzają się też u ludzi zdrowych i niedializowanych. Jest t pewien rodzaj choroby gdzie po małym ukłuciu lub skaleczeniu nie można zatamować krwawienia. W przypadku przetoki jest to bardzo niebezpieczne gdyż przetoka to połączenie żyły z tętnicą i występuje tam zwiększony przepływ krwi a na dodatek igły dializacyjne są dość grube i czas tamowania musi być wydłużony.

Jeżeli chodzi o tamowanie w miejscu wkłucia to należy uciskać palcem przez opatrunek ( gazik )miejsce po wkłuciu lub miejsce gdzie wydostaje si krew później jak nie będzie leciała krew nakleić opatrunek z plastrem.

Ważne aby tej ręki nie nadwyrężać wysiłkowo. Podnosić ciężkich rzeczy,podciągać się, itp.

Gdy miałem 20 lat usuwałem zęba i po dwóch dniach dostałem silny krwotok nie obeszło się bez interwencji chirurga stomatologa. Jak się okazało było to spowodowane niewłaściwym podejściem stomatologa który spaprał robotę w wyniku czego dostałem ten krwotok, zapalenie okostnej i silny szczękościsk że nie mogłem otworzyć ust i jadłem przez rurkę.

Pozdrawiam