Home Forums Problemy na stacjach dializ kanapki na stacji dializ Re:kanapki na stacji dializ

#6252

Jantar
Participant

Witam Romku. U nas jest tak jak pisałem powyżej. Jeżeli FNZ nie chciał by dotować posiłków to by to tyczyło wszystkich stacji dializ. Ale tak nie jest. Dotacja na dializy z NFZ jest jedna w kwocie ok. 400zł za jedną dializę i nie jest rozgraniczana np. na posiłki czy też transport pacjentów na dializy i powrót z nich do domu.

To jest jak pisałem w gestii stacji dializ a w Twoim przypadku firmy Diaverum. Jeżeli nie dostajecie posiłków i herbaty to może tylko oznaczać jedno, firma chce zaoszczędzić pieniądze i dlatego nie macie posiłków.

Kiedyś był taki problem w jednej ze stacji dializ firmy Avitum kiedy to ordynator tej stacji oznajmił pacjentom ze jeżeli im się coś nie podoba to zlikwiduje posiłki i wyłączy telewizory. ale do tego nie doszło. Czytałem to na stronie internetowej Ranking Lekarzy – znany lekarz.

Najlepszym wyjściem byłoby abyście zadzwonili do Firmy która zarządza waszą stacją i nie tylko waszą bo ma kilka stacji i tam się spytali. Być może jak nie oni do ordynator waszej stacji was kantuje.

Podzdrawiam