Home Forums Informacje praktyczne JASKRA Re:JASKRA

#5811

Jantar
Participant

Witaj Syla. Jak na razie nikt nie napisał na ten temat. Otóż ja spotkałem się z podobną przypadłością osobiście jeszcze przed dializami. Przypadłością tą jest zaćma którą dostałem podczas leczenia sterydami do których zalicza się ENCORTON. Jest to lek HORMONALNY. Schorzenie to wystąpiło podczas schodzenia z tego leku i po upływie niespełna dwóch lat wzrok tak się pogorszył że muszę nosić okulary -5.5 i dodatkowo oczekuję na zabieg usunięcia zaćmy.

Jaskra jest też jednym ze skutków ubocznych spowodowanych leczeniem tym specyfikiem.

O wszystkich innych skutkach ubocznych można przeczytać w ulotce tego leku a są miedzy innymi: zwiotczenie skóry, osłabienie mięśni, Kruchość kości, Nasilenie cukrzycy, Zmętnienie soczewek ( zaćma ), Zmiany zapalne w tkance kostnej i wiele innych schorzeń.

Jeżeli byłaś leczona tym lekiem przez dłuższy czas lub go nadal używasz to te objaw może wystąpić. Zależeć to będzie miedzy innymi od dawki jaką bierzesz, okresu w jakim bo bierzesz, twojej kondycji, i czasu w jakim schodzisz z tego leku ( Im wolniej schodzisz tym lepiej )ponieważ większość skutków ubocznych zaczyna występować podczas zbyt szybkiego schodzenia z tego leku.

Ja brałem 30mg na dobę w jednej dawce przez ponad półtora roku. A sutek jak pisałem wyżej: zaćma + cukrzyca typ II, Zwiotczenie skóry i tworzące się wybroczyny po lekkim zadrapaniu. A we wcześniejszym okresie silne osłabienie organizmu i podatność na różne infekcje.

Jeżeli mogłem pomóc to jest mi niezmiernie miło. Pozdrawiam