Home Forums Dializa i Ty dokuczliwe swędzenie Re:dokuczliwe swędzenie

#5868

dorotka
Participant

Wiem coś na temat swędzenia, że czasami trudno to znieść. Tak jak Syla wcześniej pisała dieta pomaga. Leki również ale nie każdy ma do nich dostęp niestety. Ja jeżdżąc 20 lat na dializy żadnego z nich nie brałam i tego skutki boleśnie odczułam w mijającym roku. Skończyło się na operacji kręgosłupa. Jedynie co miałam dla ratowania kości to usunięcie przytarczyc. Faktycznie był spokój z fosforem do tego stopnia że czasem poziom fosforu był poniżej normy.

Teraz rok od przeszczepu nerki miałam przeszczep przytarczyc. Efekty są bo poziom PTH który jest związany z gospodarką wapniowo-fosforanową wzrósł w ciągu miesiąca z 2 do 8 a norma to min. 15. Ma to wzmocnić kości.

Mogę doradzić na swędzenie nie używać przypraw typu Vegeta po tym przynajmniej mnie na dializie skóra bardzo swędziała. Druga rzecz która mi pomagała i poleciła mi ją koleżanka z Poznania to do mycia ciała używać peeling cukrowy konkretnej firmy bo z innych firm za nie działają. Nie wiem czy można podać tutaj nazwe firmy. Oprócz tego że zmniejsza trochę swędzenie to super nawilża skórę jak żaden balsam. Używam do tej pory i jest to najlepszy kosmetyk dla mnie.