Home Forums Przeszczep dializa Re:dializa

#6277

dorotka
Participant

Do MariaDorota

Witam..

Tak jak komentuje mój wpis Tommy jest jedna lista biorców do przeszczepu. Zdarza się tak jak ja miałam kilkakrotnie w swoim życiu, że chwilowo pacjent jest zawieszony i nie jest brany pod uwagę gdy jest nerka i szukają dawcy. Na liści jednak nadal się jest, bo gdy się wszystko uzupełni jest się znowu aktywnym biorcą.. Zawieszony przeważnie jest pacjent ze względów medycznych gdy skończyły się np terminy badań ale czasami i za względów formalnych, że brakło gdzieś podpisu itp. Było też tak, że rzekomo byłam na liści i osobiście pojechałam do Warszawy do Poltransplntu to sprawdzić czy jestem. Tam usłyszałam od profesora jak sprawdzał, że cała stacja moja nie jest brana pod uwagę bo nie jest przysyłana krew (co 6 tygodni ma być przesyłana). Okazało się, że lekarz odpowiedzialny za to w stacji wyjechał do Anglii na szkolenie na pół roku i zapomniano tej krwi przesyłać.

Wniosek, że lekarze swoją drogą zgłaszają i pilnują badań a pacjent swoją drogą musi pilnować i sprawdzać ijeszcze raz pilnować.

Różne są też terminy ważności badań. Pisałam na ten temat wcześniej. Najczęściej rok ale np mammografia 2 lata, RTG – 6 mies. Wysyłam do strony poltransplantu.

Do Romka

Dziekuje za życzenia

Życze tez wszystkim przede wszystkim zdrowia a gdy już trochę szwankiuje mądrych i przyjaznych lekarzy..