Home Forums Przeszczep dializa Re:dializa

#6270

Jantar
Participant

Witam. Otóż jak pisałem wcześniej jestem prawie po wszystkich badaniach ale muszę powtórzyć gastroskopię.

Dopiero po wykonaniu wszystkich badań pacjent zgłaszany jest do przeszczepu o ile wyniki wszystkich badań będą pozytywne, jeżeli nie to badanie trzeba powtórzyć tak jak w moim przypadku.

Następny etap jak wiem to zakwalifikowanie przez komisję po wysłaniu wyników badań np. do Transplantu i oni po pozytywnym rozpatrzeniu wpisują na listę biorców i wysyłają powiadomienie. Mogą też zlecić dodatkowe badania po za tymi ogólnymi jeżeli występuje jakieś podejrzenie co do zdrowia kandydata do przeszczepu.

Lekarz w stacji dializ musi czuwać aby wyniki były zawsze aktualne i dlatego zanim minie okres ważności powinien zlecić powtórzenie badania a wynik wysłać do Transplantu.

Każde badanie jak i konsultacja jest ważne rok.

Natomiast nie słyszałem o żadnej liście aktywnej czy innej na które wpisuje się pacjentów do przeszczepu jeszcze przed badaniami. To jest tylko mydlenie oczu. A dlaczego, a dlatego że pacjent myśli że został automatycznie zgłoszony do przeszczepu ( a naprawdę nie został )i nie dopomina się o skierowanie na badania kwalifikujące a czas nieubłaganie leci.

Nie mniej jednak nie oznacza to że wszystkie stacje dializ w ten sposób postępują. Prostym przykładem może być nasza stacja dializ tak jak pisałem powyżej.

To tylko zależy od ludzi którzy tam pracują i od właścicieli stacji dializ.

Pozdrawiam