Home Forums Przeszczep dializa Re:dializa

#6265

dorotka
Participant

Witaj Romek

Nie poddawaj się i nie rezygnuj z walki o siebie. Ja czekałam na przeszczep 20 lat , byłam zgłoszona robiłam badania ale jakoś długo nie mogłam się doczekać. Miałam też jakiś czas zawieszenia w okresie zgłoszenia ale ciągle się upominałam, pytałam o przeszczep. Jak były przeciwwskazania to natychmiast starałam się je likwidować, leczyć. Ciągle słyszałam: jest pani młoda, ma pani czas i doczeka się pani. Trochę było nienormalne że tak czekam i nic.

Po 19 latach miałam wezwanie i pojechałam ale dosłownie byłam zdjęta ze stołu operacyjnego bo brakowało 4 badań (EKG wysiłkowe, echo serca, dopler..) Nikt nie zauważył tego wcześniej, byłam przecież zakwalifikowana. Nie zauważono ani na stacji dializ ani tam gdzie mnie kwalifikowano do przeszczepu w głównym komputerze. Dopiero jak byłam na stole to okazał się bałagan w całym systemie, że niema jeszcze jakiejś daty rozpoczęcia dializ i kilka innych pierdół. Ja nie mam dostępu do systemu kwalifikacji niestety i nie mogłam sobie ich uzupełnić. Badań zawsze pilnowałam i jak były długie terminy to niestety robiłam prywatnie.

Po tym zdarzeniu ponownie badania wszystkie od nowa i zeszło prawie 10 mies. Mimo że wyniki dobre badań to i tak usłyszałam, że dla mnie za późno na przeszczep bo za dużo lat dializ. Totalna załamka ale na szczęście chirurg wszystko rozważył co dla mnie lepsze i zakwalifikował. Po dwóch tygodniach wezwanie i w tej chwili mija rok i 3 miesiące od przeszczepu. Warto walczyć, upominać się po kilka razy, sprawdzać non stop czy jest się zgłoszonym i czy jest się na liście aktywnej. Koniecznie należy samemu pilnować badań a ich lista fakultatywna i obligatoryjna jest na stronie Poltransplantu. Warto do nich napisać czy jest się na liście aktywnej i ile ma się tzw punktów. Ja po 20 latach dializ miałam 25 punktów ale niestety za czekanie a nie zgodność poszłam na przeszczep. Nerka jest w porządku w tej chwili i inne życie, naprawdę drugie żucie bez dializ, którego nie znałam.

Pozdrawiam